Asus K50IN-SX002C

Zalety:

  • Jakość wykonania
  • Niska cena
  • Pełnowymiarowa klawiatura

Wady:

  • Brak gniazda eSATA
  • Brak gniazda HDMI

Pomimo niskiej ceny to starannie wykonany laptop do pracy, co istotne wyposażony w wygodną, pełnowymiarową klawiaturę z oddzielaną częścią numeryczną.

W porównaniu do pozostałych laptopów w cenie poniżej 3 tys zł Asus K50IN wyróżnia się ładną i dobrze wykonaną obudową. Wyposażony jest w 15,6 calową matrycę z podświetleniem LED i pełnowymiarową klawiaturę z wydzieloną częścią numeryczną. To sprawia, że pracuje się na nim bardzo wygodnie. Jest średniej wielkości i z zasilaczem waży prawie 3 kg. Jego główną wadą jest brak gniazd eSATA i HDMI. Jeżeli jednak szukamy taniego laptopa do pracy to trudno będzie nam znaleźć równie stylowego co K50IN-SX002C.

Obudowa

Zarówno pokrywa jak i wnętrze laptopa wykonane są na wysoki połysk, jednak ich dodatkowa faktura powoduje, że odciski palców są mniej widoczne niż na jednokolorowych obudowach wykonanych na "błysk". Pokrywa chroniąca matrycę jest dosyć sztywna i dobrze chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Laptop pomimo, że jest nieznacznie dłuższy od innych z matrycą 15,6 cali, nie jest zbyt gruby, ma też ładnie zaokrąglone brzegi, przez co wydaje się "lżejszy". W obudowie zaprojektowano liczne otwory wentylacyjne, które zapewniają odpowiedni komfort pracy komputera w cieplejsze dni.

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – napęd optyczny, 2x USB

Przód –czytnik kart pamięci, otwory wentylacyjne

Prawa strona – gniazda audio, 2x USB, LAN, VGA, gniazdo zasilania

Tył – Kensington Lock, otwory wentylacyjne, Kensington Lock

Wyposażenie

Standardowy procesor Intela Pentium Dual Core T4200 i karta graficzna NVIDII GeForce G 102M okazują się idealnym tandemem do pracy. Do nowszych gier jednak się nie nadają, gdyż karta graficzna okazuje się zbyt wolna. Jest ona jednak wydajniejsza (1576 pkt. w 3DMark06) niż popularne układy Intela GMA X4500MHD (ok 900 pkt. w 3DMark06). Taka konfiguracja okazuje się w zupełności wystarczająca do pracy z najnowszymi pakietami biurowymi i Vistą, przyda się też do obróbki domowych materiałów cyfrowych. Szkoda tylko, że laptop nie jest wyposażony w gniazdo HDMI, bo mógłby wówczas służyć jako odtwarzacz filmów w wysokiej rozdzielczości.

Czas pracy na baterii

W przeciwieństwie do większości laptopów baterię w Asusie K50IN-SX002C umieszczono nie z tyłu obudowy, ale w prawym dolnym rgu. Ma pojemność 4400 mAh i wystarcza na około 3 godziny pracy. To przeciętny wynik, jeżeli porównamy go do wszystkich przetestowanych przez nas modeli. Wśród konstrukcji do 3000 zł jest to jednak jeden z dłużej działających na baterii laptopów.