Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 to laptop dla graczy, którzy lubią pochwalić się nie tylko wydajnością swojego sprzętu ale i wyglądem. Sprawdzimy czy faktycznie warto go kupić.

Wygląd i dźwięk od Lamborghini

Asus Lamborghini VX7 to średniej wielkości laptop wyposażony w ekran o przekątnej 15,6 cali. Waży 3,36 kg, czyli o ponad kilogram więcej od przeciętnego laptopa tej wielkości (ok. 2,5 kg). Jest też masywniejszy, obudowa w najgrubszym miejscu ma prawe 6 cm! (402x309x58 mm -dł./gł./wys.).

Asus Lamborghini VX7 jest przy tym świetnie wykonany, no i ta stylistyka rodem ze stajni Lamborghini. Opisywać ją nie będziemy bo lepiej to samemu zobaczyć na zdjęciach, dlatego zajmiemy się praktyczniejszą stroną tej konstrukcji, czyli jakością wykonania i funkcjonalnością obudowy.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli
  • Recenzja: Nowy gracz na polskim rynku słuchawek true wireless. Recenzja TOZO T10S i T6S

Górna klapa Asusa Lamborghini VX7 wykonana jest z błyszczącego plastyku. Jest sztywna a zawiasy choć plastykowe to i tak są mocne. Wygląda świetnie o ile będziemy pamiętali o jej regularnym czyszczeniu, bo zostają na niej odciski palców. Spód jest matowy, ilość klapek zredukowano do minimum, za to zaprojektowano dosyć duże otwory wentylacyjne i to dobrze, bo sprzęt dla gracza musi być dobrze schładzany. Niestety sam system chłodzenia jest dużo mniej wydajny od tego zastosowanego w laptopie Asusa G73JW czy jego odpowiednikach. Sama obudowa a dokładniej klapa ma też tendencję do trzeszczenia, ale wniosków jakichkolwiek z tego nie należy wysnuwać, bo praktycznie każda klawiatura Logitecha trzeszczy a są praktycznie nie do zdarcia.

Ciekawostką jest fakt że Asus Lamborghini VX7 po uruchomieniu wydaje charakterystyczny dla znawców Lamborghini odgłos pracującego silnika.

Klawiatura i dodatkowe przyciski

Asus Lamborghini VX7 wyposażony jest w dosyć dużą klawiaturę z osobną częścią numeryczną (34,5 x 10,5 cm - dł./szer.). To typowa konstrukcja chiclet z niedużymi ale szeroko rozstawionymi klawiszami z nożycowym mechanizmem zaczepu. Touchpad jak na rozmiary tego laptopa jest zadziwiająco mały (7x4,5 cm - dł./szer.). Nie mamy za to żadnych zastrzeżeń do jego precyzji działania.

Tuż nad klawiaturą znajdują się cztery dodatkowe przyciski. Po prawej stronie do uruchamiania laptopa a po lewej do włączania podświetlenia klawiatury, przełączania się pomiędzy schematami kolorów (tak abyśmy mogli dobrać odpowiednią temperaturę barwowa wyświetlanego obrazu: Vivid, Theater, Gamma, Normal, Soft). Tuż obok znajduje się bardzo ważny przycisk do przełączania się pomiędzy profilami ustawień pracy laptopa, do wyboru mamy cztery tryby: Quiet, Battery Saving, High Performance, Entertaiment.

Asus G53J - test laptopa do gier z ekranem 3D

Ekran

Asus Lamborghini VX7 wykorzystuje nietypową matrycę o przekątnej 15,6 cali i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Piszę nietypowa, bo znacząca większość laptopów wykorzystujących tej wielkości ekran oferuje znacznie niższą rozdzielczość 1366x768 pikseli. Co istotne zastosowany ekran w Asusie jest bardzo dobrej jakości, ma szerokie kąty widzenia, jest jasny i kontrastowy. Trochę przeszkadza jego błyszcząca powłoka, szczególnie gdy na ekran pada światło, ale to wada większości laptopów multimedialnych czy dla graczy.

Asus Lamborghini VX5 - przeczytaj recenzję poprzednika

Procesor

Asus Lamborghini VX7 wyposażony jest w bardzo szybki procesor Intela Core i7 2630QM, to czterordzeniowa jednostka, która potrafi wykonać do ośmiu wątków w jednym cyklu zegara (technologia Hyper-Threading). Sprawdzi się więc w programach potrafiących wykorzystywać wielordzeniowe procesory, a tych z każdym dniem przybywa i są wśród nich również gry. Co istotne dzięki technologii Turbo Boost 2.0, gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie procesora, prędkość procesora może zostać automatycznie zwiększona z 2 do 2,9 GHz. W tej chwili trudno będzie nam znaleźć równie wydajny procesor, niestety nie możemy tego powiedzieć o karcie graficznej.

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - CPUZ Procesor

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 wyposazony jest w aż 16 GB pamięci RAM

Karta graficzna

Asus Lamborghini VX7 ma prawie wszelkie predyspozycje do tego żeby kandydować do miana komputera dla wymagającego gracza. Prawie, bo najistotniejszy element tej konfiguracji, czyli karta graficzna z układem NVIDII GeForce GT460M, jest szybka, tyle że sprawdza się w laptopach pracujących z rozdzielczością 1366x768 pikseli. Przy wyższej rozdzielczości Full HD nie daje już rady, i wtedy musimy rezygnować z widowiskowych efektów, lub zmniejszać liczbę wyświetlanych detali. Zresztą sami zobaczcie na wyniki, jakie uzyskaliśmy w grach z przed kilku lat i nowszych.

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - karta graficzna

Wyniki testów

Asus Lamborghini VX7 dysponuje jednym z najszybszych układów graficznych NVIDII jakie mieliśmy okazję testować. Czekamy jednak co przyniesie przyszłość bo NVIDIA wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele GeForce GTX 570 i 580, które są wydajniejsze.

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - wydajność karty graficznej

W grach Asus Lamborghini VX7 spisuje się całkiem dobrze, ale nie jest idealnie. Najnowsze gry wykorzystujące bibliotekę DX 11 są zbyt wymagające abyśmy mogli je uruchomić w rozdzielczości Full HD bez ograniczenia liczby detali czy efektów.

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - Crysis

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - Stalker Call of Pripyat Benchmark

Asus Lamborghini VX7

Asus Lamborghini VX7 - Lost Planet 2

Wnioski

Asus Lamborghini VX7 robi wrażenie, jest przy tym dobrze wyposażony i starannie wykonany. Niestety jest przy tym horrendalnie drogi. Rozumiemy że za wygląd, markę trzeba płacić, jednak w tym przypadku cena nie przełożyła się w istotny sposób na wydajność a to przez niezbyt wydajną kartę graficzną.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: