Asus Radeon Strix 370

Procesor graficzny pracuje z częstotliwością 1050 MHz (tryb OC: 1070 MHz), a pamięć taktowana jest zegarem 1400 MHz (efektywna 5600 MHz).

Asus Radeon Strix 370 sprawdzi się w mniej wymagających grach. Wiedźmin 3 w rozdzielczości 1080p z detalami ustawionymi na „Uber” (włączony efekt HairWorks) działa z szybkością 20 kl./s, co praktycznie uniemożliwa rozgrywkę. Po zmniejszeniu detali do „Wysokich” szybkość renderowania wzrosła do 27 kl./s, ale i tak Wiedźmin 3 wyraźnie zwalnia w trudniejszych scenach. Dopiero wyłączenie efektu HairWorks i ustawienie detali na "Wysokie" pozwoliło na działanie gry z szybkością prawie 40 kl./s i takie ustawienia są wg nas optymalne.

Asus Radeon Strix 370 ma dwa wentylatory, aluminiowy radiator i dwie rurki cieplne. Nawet mocno obciążony pracuje cicho a gdy nie jest intensywnie wykorzystywany to wentylatory są automatycznie zatrzymywane. Podczas testów komputer generował obciążenie 197 W czyli na podobnym poziomie jak z wykorzystaniem kart graficznych wyposażonych w układ Nvidii GeForce GTX 960. Niestety Asus okazał się od nich wolniejszy.

Zobacz również:

  • ASUS pokazał kartę graficzną bez... wejść na zasilanie
  • Asus zdradza kilka szczegółów na temat nadchodzącego Zenfone'a 10. Jest szansa, aby go dostać za darmo

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: