Asus Strix 7.1

Asus Strix 7.1 to słuchawki dla graczy z najwyższej półki cenowej. Za co należy zapłacić niebagatelną kwotę?

W skrócie:

Asus Strix 7.1 to karta graficzna, która najbardziej spodoba się miłośnikom shooterów fpp.

Zalety:

  • Możliwość regulacji głośności każdego kanału
  • Zewnętrzna karta dźwiękowa z przełącznikami
  • Solidna konstrukcja
  • Ciekawy design

Wady:

  • Dźwięk wielu osobom może wydawać się płaski
  • Kiepskie ustawienia predefiniowane
  • Wysoka cena

Asus Strix 7.1 to słuchawki gamingowe z mikrofonem. Co zwraca na nie uwagę jeszcze przed wyjęciem z pudełka, to informacja, że mają w sumie dziesięć przetworników neodymowo-magnesowych, co pozwala zaoferować temu modelowi dźwięk ośmiokanałowy. Co oznacza to w praktyce? W każdej muszli zamontowano aż pięć głośników, odpowiadają za kanał centralny, przedni i tylny, każda ma także własny przetwornik basowy. Głośność każdego kanału można wyregulować. Muszle Asus Strix 7.1 mają bardzo designerski, charakterystyczny kształt, a dzięki podświetleniu prezentują się wręcz zjawiskowo. Wykonane zostały z tworzywa sztucznego, a wnętrze wypełnia miękki materiał. Przypięte są do grubego pałąka. Ze względu na duże wymiary zarówno muszli, jak i pałąka, nie będą to słuchawki dobre dla młodszych graczy.

A jak wypada to co najważniejsze, czyli dźwięk w Asus Strix 7.1? I tu zaskoczenie - rewelacji nie ma, co więcej, dźwięk wydaje się od czasu do czasu niezwykle płaski i wyprany ze swojego naturalnego bogactwa. Jednak gdy przyzwyczaimy się do niego, zaczynają wychodzić zalety, jak pozycjonowanie czy selektywność. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w trybie stereo większość przetworników jest ściszana, mamy do co tego modelu bardzo mieszane uczucia. Za tą cenę dźwięk powinien być po prostu perfekcyjny. Sprawy nie polepszają cztery predefiniowane ustawienia profili dla gier - w sumie sprawdza się tylko przeznaczony dla shooterów fps.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra będzie miał mocnego konkurenta! Asus ROG Phone 7 z oficjalną datą premiery

Dla wielu użytkowników największym minusem Asus Strix 7.1 może okazać się konieczność używania jej za pośrednictwem karty dźwiękowej, dołączonej do zestawu i zamkniętej w heksagonalnej obudowie z solidnego tworzywa sztucznego. To na niej znajduje się przełącznik trybów gry, zmiany stereo na osiem kanałów i inne opcje. Oczywiście wraz z kartą otrzymujemy odpowiednie adaptery i kable, umożliwiające łatwe podłączenie.

Podsumowując: Asus Strix 7.1 to słuchawki dla graczy z naprawdę dużym budżetem na sprzęt, jednak praktycznie sprawdzają się tylko w jednym gatunku. Z pewnością nie są uniwersalnym rozwiązaniem.