Asus U24E

Zalety:

  • Kompaktowe rozmiary
  • Gniazxdao USB 3.0
  • Dobry stosunek ceny do możliwości

Wady:

  • Małą przekątna ekranu

Asus U24E oferuje niewielki ekran o przekątnej 11,6 cali i poręczna obudowę, która bez problemów zmieści się w podróżnej torbie czy plecaku. To laptop, który łączy niewielkie rozmiary z dobrą wydajnością. Bez wątpienia jest udaną alternatywą dla mało wydajnych netbooków.

Obudowa

Asus U24E waży niecałe 1,5 kg, czyli niewi8ele więcej niż przeciętny 10 calowy netbook. Obudowa ma niewielkie wymiary 281x207x27 mm (dł./gł./gr.) bo i zastosowany ekran jest nieduży (przekątna 11,6 cali). Całość tworzy bardzo poręczną i zgrabną konstrukcję, która idealnie nadaje się do pracy na wyjazdach.

Asus U24E okazuje się bardzo sztywnym i starannie wykonanym laptopem. Nawet przy mocniejszym dociśnięciu nic w nim nie trzeszczy nie ugina się. Słowa uznania należą się producentowi za konstrukcję klapy chroniącej monitor, która doskonale zdaje egzamin bo jest dosyć cienka a przy tym sztywna. Matowe wykończenie laptopa, jak i górna pokrywa wyłożona blachą aluminiową sprawiają, że laptop wygląda stylowo i nowocześnie. Co istotne na obudowie nie są widoczne odciski palców czy mikroryski, które są zmora błyszczących obudów wykonanych z plastyku.

Asus U24E

Asus U24E - klapa wykonana z aluminium

Możliwości

Asus U24E wyposażony jest w nieduży ekran o przekątnej 11,6 cali, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli. Oferuje on dosyć wąskie katy widzenia i błyszczącą powłokę, która nie sprawdza się gdy pracujemy w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Asus U24E

Asus U24E - gniazda

Do dyspozycji mamy aż dwa gniazda USB 3.0 (640 MB), jedno gniazdo USB 2.0 (60 MB/s), HDMI i VGA. Taki komplet interfejsów pozwala na podłączenie niemal każdego monitora do laptopa czy urządzenia zewnętrznego. Oczywiście nie mogło zabraknąć też interfejsów bezprzewodowych, w tym wypadku jest to karta bezprzewodowa WiFi zgodna ze standardem 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0. Zabrakło nam w tym zestawieniu modemu 3G, który zawsze warto mieć pod ręką gdy pracujemy na wyjazdach.

Asus U24E

Asus U24E - klawiatura

Asus U24E wyposażony jest w dysk talerzowy WD Scorpio Black o pojemności 750 GB, który obraca się z prędkością 7200 obr./min. To jeden z najszybszych dysków 2,5 calowych, jego wydajność jest o kilkadziesiąt procent wyższa (maksymalna prędkość odczytu 108 MB/s) od popularnych dysków o prędkości 5400 obr./min (ok 80 MB/s).

Wnioski

Asus U24E sprzedawany jest z procesorami Intela z rodziny Core i3, Core i5 i w najwydajniejszej konfiguracji z Core i7. Testowany przez nas laptop wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Core i5 2430M, czyli jednostka o dobrym stosunku ceny do możliwości. To jednostka uniwersalna, która sprawdzi się do pracy i multimediów.

Zobacz inne testy laptopów