Asus U31SG

Asus U31SG oferuje nowoczesny procesor Intela drugiej generacji, 13 calową matrycę i technologię Nvidii Optimus, która sprawia, że długo działa na baterii. To laptop do pracy w domu i na wyjazdach.

Obudowa

Asus U31SG wykorzystuje ekran o przekątnej 13,3 cali. To laptop średniej wielkości, który bez problemów zabierzemy w podróż (328x233x28 mm, 1,84 kg), może też posłużyć do pracy w biurze. Obudowa gruba na cal jest prosta i nowoczesna. Wykonana jest z plastyku i aluminium, nie mam y żadnych zastrzeżeń do uzytych materiałów jak i jakości wykonania. Wszystkie elementy są dobrze do siebie spasowane, w laptopie nic nie trzeszczy gdy na nim pracujemy. Klapa chroniąca ekran jest dosyć cienka i niestety niezbyt sztywna. Daleko jej po tym względem do najlepszych ultrabooków wykonanych z metalu, które są cienkie i mocne.

Wyposażenie

Asus U31SG korzysta ze średniej wielkości matrycy o przekątnej 13,3, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli. To matryca typu TN, która charakteryzuje się dosyć szybkim czasem reakcji i niestety przeciętną jakością obrazu i niezbyt szerokimi kątami widzenia. Laptop chociaż nie jest zbyt duży to i tak zamontowano w nim całkiem pokaźną liczbę gniazd. Do dyspozycji mamy interfejs HDMI, VGA, trzy gniazda USB 2.0, LAN (gigabitowa karta sieciowa) i czytnik kart pamięci. Szkoda tylko, że na wyposażeni unie znalazło się chociaż jedno gniazdo USB 3.0, które oferuje 10 krotnie wyższą przepustowość od poprzednika i pozwala na podłączenie szybkich dysków zewnętrznych.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Niewielkie rozmiary laptopa spowodowały, że producent nie zmontował w nim napędu optycznego, co jest często stosowaną praktyką w laptopach z ekranem o przekątnej 13,3 cali lub mniejszych.

Wydajność

Asus U31SG bazuje na procesorze Intela 2350M z rodziny Core i3. To dwurdzeniowa jednostka, która pozbawiona jest technologii TurboBoost (automatyczne zwiększenie częstotliwości pracy procesora, gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie). Pracuje z zegarem 2,3 GHz a 35 W (razem z zintegrowanym układem graficznym GMA HD 3000 i kontrolerem pamięci DDR3). Pobiera o połowę więcej prądu niż procesory drugiej generacji, ale oferuje też szybsze taktowanie, także coś za coś. Procesor ten idealnie nadaje się do pracy z pakietami biurowymi czy Internetowymi aplikacjami. W zastosowaniach multimedialnych wspiera go dodatkowy układ graficzny Nvidii GeForce 610M. W grach ta konfiguracja spisuje się słabo. Nadrabia za to długim czasem pracy na baterii, bo w teście MobileMark 2007 - Productivity laptop ten uzyskał wynik 365 minut. To całkiem sporo zważywszy na to że test ten symuluje pracę u użytkownika z pakietami graficznymi (Adobe), biurowymi (Office) i programami narzędziowymi (np. WinZip). Jeżeli szukasz laptopa o lepszy wydajności w przetwarzaniu grafiki 3D i długo działającego na baterii to polecamy Acera Aspire 3830G z GeForcem 540M.

Asus U31SG

Asus U31SG - PCMark Vantage

Asus U31SG

Asus U31SG

Asus U31SG

Asus U31SG - 3DMark06

Asus U31SG

Asus U31SG - 3DMark11

Asus U31SG

Asus U31SG - HDTune

Wnioski

Asus U31SG to udany laptop, który łączy niewielkie rozmiary z całkiem sporymi możliwościami. Oczywiście narzekać możemy na brak szybkiego interfejsu USB 3.0, ale rekompensuje to przestępna cena jaką przyjdzie nam zapłacić na tego laptopa.

Zobacz inne testy laptopów

Asus U31SG

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: