Asus U36S

Asus U36S posiada lśniącą niewielką matrycę o przekątnej 13,4 cali, procesor Intel Sandy Bridge drugiej generacji, oraz dedykowany układ graficzny Nvidia GeForce GT520M. Waży niecałe 2 kg i całkiem długo działa na baterii. To laptop do pracy w domu i na wyjazdach.

Obudowa

Asus U36S waży 1,7 kg, czyli nieco więcej niż przeciętny netbook (1,2 kg). Wyposażony jest za to w większą matrycę i ma większe rozmiary (322x232x19 mm). Obudowa jest bardzo sztywna (klapka chroniąca ekran nie wypacza się nawet przy mocniejszym dociśnięciu) i jednocześnie praktyczna. Nie są widoczne na niej odciski palców czy drobne ryski. Nie mam y też żadnych zastrzeżeń do jakości wykonania, bo wszystkie elementy są dobrze do siebie spasowane, a gdy pracujemy na laptopie to nic w nim nie trzeszczy nie ugina się.

Wyposażenie

Asus U36S wykorzystuje średniej wielkości matryce o przekątnej 13,3 cali, która pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli. To ekran wykonany w technologii TN, czyli o krótkim czasie reakcji (5 ms), ale przeciętnej jakości generowanego obrazy i niezbyt szerokich kątach widzenia. Dodatkowym utrudnieniem dla osób pracujących w silnie oświetlanych pomieszczeniach może okazać się błyszcząca powłoka matrycy. Przez nią ekran działa niemal jak lustro.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Z lewej strony laptopa umieszczono dwa gniazda USB 2.0 i analogowe gniazdo VGA ,które może posłużyć do podłączania monitorów. Z prawej strony gniazd jest znacznie więcej, bo dwa audio, HDMI, LAN i gniazdo USB 3.0. Takie wyposażenie pozwala podłączyć do laptopa monitor (VGA), telewizor (HDMI) czy szybkie dyski zewnętrzne (USB 3.0). W laptopie nie znajdziemy za to napędu optycznego - stąd tez taka atrakcyjna waga.

Wydajność

Asus U36S wykorzystuje procesor Intela Core i3 2310M, który pracuje z prędkością 2,1 GHz. To dwurdzeniowa jednostka o współczynniku TDP - 35W. Nadaje się on do codziennych zastosowań, czyli pracy z przeglądarkami internetowymi, odtwarzania filmów czy domowej obróbki zdjęć. Laptop wykorzystuje zintegrowaną w procesorze kartę graficzna GMA HD 3000, dlatego jest bardzo energooszczędny i niestety wolny w przetwarzaniu grafiki 3D. Nowe gry jak. Battlefield 3 czy Skyrim nawet przy detalach ustawionych na minimalne działa dosyć wolno - poniżej 25 kl./s.

Wnioski

Asus U36S nie należy do wydajnych laptopów, ale za to długo działa na baterii. W teście MobileMark 2007 - Reader ( przeglądanie dokumentu PDF) uzyskał wynik 579 minut. Gdy pracował z aplikacjami graficznymi, multimedialnymi (MobileMark 2007 - Productivity) jego czas na baterii był równie długi i wynosił ponad sześć godzin.

Asus U36S jak an swoja cenę okazuje się całkiem dobrym laptopem Dzięki poręcznym rozmiarom i energooszczędnej konfiguracji świetnie sprawdzi się na wyjazdach. Szkoda tylko że producent nie wyposażył go w modem 3G. Znajdziemy go za to w modelu Asusa UX44SG.

Zobacz inne testy laptopów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: