Asus Vento A8 TA-863

Nie jest to obudowa do wydajnych komputerów z rozbudowanymi płytami głównymi i wydajnymi kartami graficznymi. Jej główna zaletą jest niska cena.

Jest to jedna z mniejszych obudów Midi Tower (42,5x18,5x44 cm – wys./szer./gł.) szczególnie istotny jest ostatni parametr bo obudowa jest głęboka tylko na 44 cm i niestety testowa płyta główna ASUSA Maximus Extreme o wymiarach 30,5x26,9 cm się nie mieści – jest za długa. Nie zmierzyliśmy, więc temperatury jak i głośności pracy obudowy.

Obudowa zalicza się do grona tanich konstrukcji i nie zachwyca, jakością wykonania (ostre brzegi blachy) jak i trwałością, bo wykonana jest z dosyć cienkiej blachy. Producent wyposażył ją w mechanizmy szybkiego montażu dwóch napędów optycznych chociaż wyposażona jest w cztery zatoki 5,25 cala i jednego twardego dysku- miejsca jest na cztery.

Obudowa umożliwia zamontowanie czterech wentylatorów 80x80 mm, po dwa z przodu i tyłu. Jeżeli chodzi o głośność pracy to lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch większych wentylatorów 120x120 mm. Na wyposażeniu znajdziemy tylko jeden wentylator, który zamontowano w tylnej ściance obudowy, który podłączamy do płyty głównej.