Asus Vento AB TA-B31

Tania obudowa ASUSA, która niczym się nie wyróżnia spośród innych modeli w tej cenie.

Jedna z tańszych obudów ASUSA, jakością wykonania nie odbiega zbytnio od konkurencyjnych modeli w tej cenie. Podobnie jest z wyposażeniem, bo producent dołącza tylko jeden wentylator 92x92 mm, który zamontowano w tylnej ściance obudowy (wentylator podłączamy do gniazdka płyty głównej).

Pozostałe dwa wolne gniazda przystosowano do wentylatorów 80x80 mm. Nie jest to optymalne rozwiązanie, bo wentylatory te mają niezbyt dobry stosunek wydajności do głośności pracy, dlatego większość producentów w obudowach projektuje gniazda na większe wentylatory 120x120 mm, które są wydajne i w miarę ciche.

Obudowa nie jest wyposażona w jakiekolwiek systemy do zatrzaskowego montażu podzespołów. Nie mieści również testowej płyty głównej ASUSA Maximus Extreme o wymiarach o 30,5x26,9 cm, bez problemu, za to zamontujemy standardowe płyty główne ATX 20,5x 24,5 cm.

W bocznej ściance zamontowano plastykowy komin, który wspomaga schładzanie procesora. Na wysokości karty graficznej zaprojektowano również otwór wentylacyjny.

Jeżeli szukasz taniej obudowy to Asus Vento AB TA-B31 powinna spełnić Twoje oczekiwania. Warto jednak zastanowić się nad kupnem modelu z gniazdami na większe wentylatory.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: