Asus VivoBook S15

Zalety:

  • Mocny procesor
  • Jakość obrazu Full HD
  • Dwa dyski twarde
  • Dedykowana karta graficzna
  • Podświetlana klawiatura (3 stopnie)

Wady:

  • Głośna praca chłodzenia przy większym obciążeniu
  • Słaby akumulator

Asus VivoBook S15 to laptop lekki - waży 1,7 kg. A czy w parze z lekkością idzie szybkość?

Asus VivoBook S15 to laptop kompaktowy, z ekranem o przekątnej 15,6", na którym pokazuje obraz w rozdzielczości Full HD, co pozwala na rozdzielczość oddającą w pełni głębię i nasycenie kolorów oraz widoczność każdego detalu. Dzięki smukłej ramce NanoEdge o szerokości 7,8 mm, zapewniony jest niesamowity stosunek ekranu do obudowy o wartości 80%. Wyświetlacz wykorzystuje również technologię szerokiego kąta widzenia o wartości 178°, która gwarantuje, że kolory oraz kontrast pozostają przez cały czas wyraźne i żywe, nawet przy ostrych kątach oglądania. Urządzenie napędza mocny, wydajny procesor Intel Core i7-7500U, taktowany podstawowo na 2,5 GHz, a w trybie Turbo na 3,1 GHz. Ma do wykorzystania 8 GB RAM, a w razie potrzeby można dołożyć drugie tyle, uzyskując łącznie 16 GB. Korzysta z dwóch układów graficznych: zintegrowanego Intel HD 620 oraz dedykowanej karty Nvidia Geforce 940MX, która bierze na siebie główny ciężar generowania efektów wizualnych, a dzięki własnej pamięci odciążą procesor.

Wydajność laptopa Asus

Asus VivoBook S15 ma wydajność, na która nie można narzekać - odtwarza płynnie animacje, aplikacje działają płynnie, można także cieszyć się z niezbyt wymagających gier, jednak przy średniakach może być konieczne obniżenie poziomu detali. Gdy laptop działa z pełną mocą, wentylatory mogą generować większy hałas, jednak przy korzystaniu z internetu czy aplikacji biurowych pracują cicho. Jeśli jednak już przyzwyczaimy się do hałasu i intensywnie używamy VivoBook, możemy zostać zaskoczeni w bardzo nieprzyjemny sposób - po 90 minutach pracy akumulator będzie wyczerpany. Jeśli więc chcecie zabrać go ze sobą w parogodzinną podróż i w jej trakcie wykonywać bardziej zaawansowane czynności, wówczas potrzebny będzie kontakt w zasięgu. Nieco lepiej przy oglądaniu filmów - tutaj laptop pracuje do czterech godzin. W trybie energooszczędnym laptop pracuje przez dziewięć godzin. Zaletą jest z kolei podświetlana klawiatura - światło można regulować w trójstopniowym zakresie.

Łączność bezprzewodowa

Asus VivoBook S15 został wyposażony w kartę Wi-fi, co powinno zapewnić stabilne połączenie z internetem oraz umożliwić pełne wykorzystanie dostępnego łącza. Moduł Bluetooth 4.2 umożliwia sparowanie z urządzeniami w odległości nawet do 15 metrów.

Podsumowując: nie jest to model, który zapewnia pełną mobilność przez długi czas, jednak za opcją zakupu przemawiają mocne podzespoły, a zwłaszcza procesor Intel Core i7 i dedykowana karta Nvidia Geforce 940MX.