Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD to jeden z najlepszych ultrabooków jakie mieliśmy okazję testować. Głowna za sprawą świetnej matrycy IPS o rozdzielczości FullHD, która generuje bardzo dobrej jakości obraz.

Obudowa

Asus ZENBOOK Prime UX32VD jest bardzo podobny do swojego poprzednika UX31. Oba ultrabooki są świetnie wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. ZENBOOK Prime UX32VD waży niecałe 1,5 kg i ma mocny aluminiowy korpus, który nie wypacza się nie ugina nawet przy mocniejszym dociśnięciu. Podobnie jest z klapą chroniącą ekran. Pod tym względem to jeden z najlepszych ultrabooków jakie mieliśmy okazję testować. To przy tym jeden z najcieńszych ultrabooków (325x223x18 mm - dł./gł./gr.), jakie możemy obecnie kupić. Świetnie trzyma się rękach, można wówczas poczuć, że jest to mocna i trwała konstrukcja, wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów.

Wyposażenie

Asus ZENBOOK Prime UX32VD wykorzystuje matrycę IPS, która oferuje lepszą jakość odwzorowania kolorów i bardzo szerokie kąty widzenia niż popularne ekrany z matrycą TN. Pod względem jakości generowanego obrazu bije je głowę oferując naturalne barwy i bardzo szerokie kąty widzenia. To nie wszystkie różnice, bo o ile w standardowych ultrabookach ekran pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli, to w Asusie oferowana rozdzielczości jest już dużo wyższa i wynosi 1920x1080 pikseli. W efekcie oferowany obszar roboczy jest dużo większy i możliwości laptopa również. Oglądanie filmów czy praca z Asusem to czysta przyjemność.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe

Asus ZENBOOK Prime UX32VD oferuje trzy gniazda USB 3.0, HDMI, ale nie ma standardowego gniazda VGA, które zostało zastąpione mniejszym odpowiednikiem, a do komputera dołączana jest specjalna przejściówka. Do dyspozycji mamy jeszcze dwa bezprzewodowe interfejsy: Bluetooth, Wi-Fi "n". Szkoda tylko, że producenci nie wyposażyli go w modem 3G, który według nas powinien być na wyposażeniu każdego ultrabooka.

Możliwości

Asus ZENBOOK Prime UX32VD wyposażony jest w jednostkę z rodziny Core i7 3517U (1,9-3 GHz), która ma możliwość wykonania do czterech wątków w jednym cyklu zegara (dwa fizyczne i dwa wirtualne rdzenie). Procesor ten wyposażony jest również w technologię TurboBoost 2.0 (automatyczne zwiększanie częstotliwości taktowania procesora, gdy nie są wykorzystywane wszystkie rdzenie. Wydajność Asusa w przetwarzaniu grafiki 3D jest nieco wyższa niż przeciętnych ultrabooków wykorzystujących zintegrowany układ Intela. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dodatkowej karty graficznej, która wyposażona jest w układ Nvidii GeForce 620M. Choć to podstawowy model układu graficznego z tej rodziny, i tak okazuje się on szybszy (3DMark06- 7 069 pkt, PCMark Vantage Gaming - 9 157 pkt) od zintegrowanego w procesorze układu graficznego Intela GMA HD 4000 (3DMark06- 4 446 pkt, PCMark Vantage Gaming - 5 333 pkt).

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Asus ZENBOOK Prime UX32VD całkiem długo działa również na baterii - 388 minut w teście MobileMark Reader, ale i tak zostaje w tyle za Fujitsu Lifebook, który działa prawie 10 godzin.

Wnioski

Asus ZENBOOK Prime UX32VD to jeden z najlepszych ultrabooków jaki możemy obecnie kupić. Jest drogi ale w tym wypadku wiemy za co płacimy, bo ma starannie wykonaną obudowę, wysoką wydajność i świetny ekran, który zachwyci każdego.

Ranking ultrabooków

Asus ZENBOOK Prime UX32VD

Sprzęt do testów dostarczył sklep www.x-kom.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: