Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E to świetny ultrabook z ekranem o przekątnej 13,3 cali. Jest szybki i ma mocną obudowę, która jednocześnie jest bardzo cienka.

Obudowa

Asus Zenbook UX31E ma stylową obudowę wykonaną ze szczotkowanego aluminium. To cienka (od 3 do 17 mm), ale i bardzo sztywna konstrukcja, która wykonana jest z grubego aluminium. Potwierdza to bardzo sztywna klapa chroniąca ekran, która nawet mocno dociśnięta nie powoduje wypaczenia ekranu. Co istotne całość jest starannie wykonana, a obudowa świetnie się prezentuje i na każdym zrobi wrażenie.

Wyposażenie

Asus Zenbook UX31E wyposażony jest w niewielką ilość gniazd, ale w sumie do dyspozycji mamy wszystkie potrzebne interfejsy, tyle że część z nich, jak np. HDMI, VGA dostępne są w wersji mini. Poza nimi mamy do despozycji pełnowymiarowe gniazda: USB 2.0 i 3.0 i dwa bezprzewodowe interfejsy: Bluetooth i Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe

Ekran o przekątnej 13,3 cali pracuje w naturalnej rozdzielczości 1600x900 pikseli. To jego największa zaleta, bo standardowe ekrany montowane w ultrabookach pracują w rozdzielczości 1366x768 pikseli. Niestety komfort pracy psuje nieco błyszcząca powłoka, która działa niemal jak lustro i wszystko się w niej odbija.

Możliwości

Asus Zenbook UX31E wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intela Core i5 2557M, który dzięki zaimplementowanej technologii TurboBoost 2.0 może pracować z prędkością 2,7 GHz. Warunek jest jeden, nie mogą być wykorzystywane wszystkie rdzenie procesora, bo wówczas jego prędkość jest dużo niższa - 1,7 GHz. Ponieważ zastosowano szybki dysk SSD zainstalowany Windows działa niemal błyskawicznie. Ultrabook świetnie też radzi sobie z aplikacjami multimedialnymi, biurowymi i internetowymi. Świadczy o tym chociażby bardzo wysoki wynik w teście PCMark Vantage (9231 pkt), który jest o kilkanaście procent lepszy od laptopa z 4-rdzeniowym procesorem Core i7. To głównie zasługa bardzo szybkiego dysku SSD, który w odczycie osiąga prędkość ponad 300 MB/s (test HDTune 4.6). Na dołączanym akumulatorze, który jest zintegrowany z obudową (nie można go w prosty sposób wymienić) Asus UX31E działa ponad 7 godzin (MobileMark 2007 Reader - 456 minut).

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Asus Zenbook UX31E

Wnioski

Asus Zenbook UX31E to świetny ultrabook, do pracy na wyjazdach. Szkoda tylko że ma matową matrycę. Warto też wspomnieć o jego następcy UX32, który według nas jest jeszcze lepszy.

Zobacz inne testy ultrabooków


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: