Asustor AS6102T

Najbardziej zaawansowany i jednocześnie najdroższy serwer w teście NAS-ów dwudyskowych.

Asustor AS6102T

W skrócie:

Najbardziej zaawansowany i jednocześnie najdroższy serwer NAS w teście urządzeń dwudyskowych.

Zalety:

  • Wyposażenie
  • Wydajność
  • Intuicyjna obsługa

Wady:

  • Wysoki pobór prądu

Zdobywca pierwszego miejsca wyróżnia się metalową konstrukcją o dość dużych gabarytach i znacznej masie. Jego serce stanowi dwurdzeniowy procesor Intel Celeron o częstotliwości taktowania rdzenia wynoszącej 1,6 GHz. Wsparcie stanowią moduły RAM o pojemności 2 GB.

Stosunkowo mocna specyfikacja charakteryzuje się stabilną i efektywną pracą. Urządzenie szczególnie dobrze radzi sobie z odczytem plików, a więc i odtwarzaniem filmów. Jego najsłabszą stroną okazało się rejestrowanie materiałów wideo w jakości HD. Koszt wysokiej wydajności można liczyć w watach lub złotówkach.

Zapotrzebowanie na moc na poziomie 15,6 W to wynik daleki od rekordzistów energooszczędności, jednakże wciąż do przyjęcia jako akceptowalny. Istotnym atutem modelu okazało się wyposażenie. Pokaźna liczba złączy obejmuje dwa wejścia Ethernet oraz aż pięć wtyków USB – jeden z nich został wyprowadzony na front obudowy w zestawie z przyciskiem szybkiej kopii. Nie zabrakło również gniazda HDMI, a nawet rzadko spotykanych interfejsów eSATA i S/PDIF. Miłym dodatkiem jest również obecność kieszeni typu hot-swap.

Obsługa urządzenia jest intuicyjna i wygodna. Całość zasługuje na duże pochwały.

Urządzenie jest objęte 3-letnią gwarancją.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: