Audio-Technica ATH-PG1

Audio-Technica ATH-PG1 to słuchawki wysokiej klasy. Czy za ich cenę dostajemy naprawdę dobry sprzęt?

W skrócie:

Choć słuchawki Audio-Technica ATH-PG1 są sprzętem drogim, to zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Zalety:

  • Bardzo dobra jakość dźwięku
  • Wygodne
  • Dwa kable - w tym jeden z kontrolerem
  • Dobrej jakości mikrofon

Wady:

  • Momentami górne tony zbyt mocne

Audio-Technica ATH-PG1 to wokółuszne słuchawki gamingowe mieszczące się na wyższej półce cenowej. Wyposażono je w bardzo dobrej jakości neodymowe przetworniki o średnicy 44 mm. Szeroki pałąk wyściełany jest gąbką, a poduszki padów są miękkie i grube, co zapewnia pełen komfort używania. Dodając do tego lekkość, trzeba uczciwie stwierdzić, że nawet wielogodzinne maratony z ulubionymi tytułami nie sprawią, że ktokolwiek poczuje zmęczenie. Słuchawki dla graczy ATH-PG1 mają czarną barwę, gdzieniegdzie przełamaną złotymi elementami, co wygląda niezwykle estetycznie. Zakończony przyciskiem minijack kabel ma długość 1,2 m. Umieszczono na nim kontroler głośności. Gdyby 120 cm było mało, otrzymujemy w zestawie 200-centymetrowy przedłużacz z dwoma wtykami: słuchawkowym i mikrofonowym, a także 120 cm kabel do podpięcia słuchawek do smartfona. Wyposażono go w kontroler umożliwiający uruchamianie, zatrzymywanie oraz zmianę utworu. Ponadto do słuchawek dołączony jest mikrofon kierunkowy na elastycznym pałąku. Może on zostać odłączony w dowolnym momencie. Sprawuje się bardzo dobrze - nie zbiera dźwięków otoczenia, zapewnia czystą transmisję głosu.

Pasmo przenoszenia słuchawek Audio-Technica ATH-PG1 to od 20 do 20 000 Hz, natomiast mikrofonu od 10 do 10 000 Hz. Jeśli chodzi o to, co najważniejsze, czyli doznania audio, jest bardzo dobrze, choć w niektórych sytuacjach górne tony są nieco za mocne. Ponadto wszystko wypada wręcz perfekcyjnie - mocno podkreślone, ale nie wysuwające na pierwszy plan, basy, przestrzenność tonów średnich i klarowność oraz właściwe wyeksponowanie wyższych. Zamknięta konstrukcja skutecznie wytłumia dźwięki otoczenia, dzięki czemu możemy zatopić się w wirtualnej rozrywce, filmach, a także ulubionych utworach muzycznych.

Podsumowując: Audio-Technica ATH-PG1 to bardzo dobre słuchawki gamingowe, z których zalet skorzystamy także w innych sytuacjach. Są inwestycją drogą, ale jeśli szuka się uniwersalnej jakości, zdecydowanie warto rozważyć ich nabycie!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: