Aukey SoundTank Bluetooth

Aukey SoundTank Bluetooth to "pancerny" głośnik przenośny. Jakie ma parametry i możliwości?

W skrócie:

Aukey SoundTank Bluetooth to głośnik nie tylko tani i ciekawie wyglądający, ale również emitujący dobrej jakości dźwięk.

Zalety:

  • Ciekawy design
  • Wodoodporność
  • Czas pracy baterii
  • Dobra jakość dźwięku

Wady:

  • Długi czas pełnego ładowania akumulatora
  • Niewygodny dostęp do gniazda jack 3,5 mm

Aukey SoundTank Bluetooth to głośnik Bluetooth z niższej półki cenowej. Zwraca uwagę ciekawym designem - aluminiowy front ma wzór klucza francuskiego (choć niektórzy widzą... kość dla psa). W nazwie znajduje się słowo "tank", czyli "czołg". Czy głośnik jest równie mocny i odporny? Owszem - obudowa wykonana została z ABS i silikonu, a cała konstrukcja jest wodoodporna, co potwierdza certyfikat IP65 oraz odporna na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Aukey SoundTank Bluetooth wyposażony został w moduł Bluetooth 4.1, dzięki czemu bezproblemowo komunikuje się z urządzeniami w odległości do 10 metrów. Ponadto w obudowie znalazło się gniazdo jack 3,5 mm, dzięki czemu można podłączyć do niego kablem inne źródła dźwięku. Niestety, znajduje się ono pod plastikową klapką, której nie da do końca odsłonić, co jest bardzo niewygodne.

Aukey SoundTank Bluetooth wyposażono w litowy akumulator 2600 mAh, który może pracować nawet przez pełne 30 godzin! Oczywiście czas ten zależy tylko i wyłącznie od głośności, z jaką słuchamy muzyki. Jednak coś za coś - aby naładować akumulator od zera do pełnego stanu, należy podpiąć go do źródła zasilania na ok. 6 godzin. Na górnej części obudowy umieszczono przyciski do sterowania muzyką, rozmową (posiada wbudowany mikrofon) oraz trybami dźwięku. W spód wbudowano gwint 1/4 20, co umożliwia zamontowanie głośnika na statywie.

A teraz przejdźmy do sedna sprawy, czyli jakości emitowanego dźwięku. Jest on po prostu dobra - nie ma tu żadnej rewelacji, ale czysto słychać wszystkie tony. Brak może takich efektów jak przestrzenność czy wyeksponowane basy, ale biorąc pod uwagę cenę, jest to zakup naprawdę wart rozważenia! Zwłaszcza, jeśli dysponuje się małym budżetem.