Auro S6

Model Navroad Auro S6 ma ekran o przekątnej 5 cali, działający w rozdzielczości 800 x 480 pikseli i wyświetlający ładny, czytelny obraz. Wyświetlacz charakteryzuje się wysoką jasnością (338 cd/m2) ale z racji technologii wykonania (TN) ma wąskie kąty widzenia. Na pochwałę zasługuje uchwyt, wyposażony w kulkowy przegub ułatwiający ustawienie nawigacji. Duża przyssawka doskonale utrzymuje urządzenie nawet na wyboistych drogach. Montaż i demontaż urządzenia dzięki aktywnemu uchwytowi jest szybki i nie sprawia żadnego problemu.

Navroad Auro S6 ma odblokowany system i możesz zainstalować na nim różne mapy kompatybilne z Windows CE. Wystarczy tylko skopiować je na kartę pamięci i w ustawieniach nawigacji wskazać ścieżkę dostępową do pliku uruchamiającego mapę. My do testów wykorzystaliśmy najnowszą Automapę z mapą Polski. Szybki procesor odbiornika (800 MHz) i 256 MB pamięci operacyjnej sprawiają, że urządzenie działa bez zarzutów. Nie zaobserwowaliśmy żadnych problemów z wytyczaniem trasy. Połączenie z satelitami jest stabilne nawet w zalesionym terenie. Duża w tym zasługa najnowszej wersji AutoMapy i odbiornika satelitarnego dobrej jakości.

Nawigacja uruchamia się w kilkanaście sekund, szybko też nawiązuje połączenie z satelitami. Interfejs programowy urządzenia jest rozbudowany i logicznie zaprojektowany. Wszystkie najpotrzebniejsze opcje, takie jak włączenie mapy i konfiguracja interfejsu Bluetooth, są dostępne z głównego menu. Można też przejść do głównego pulpitu systemu Windows CE wybierając opcję Explorator w ustawieniach interfejsu nawigacji. Przydatną opcją jest możliwość ustawienia różnych poziomów podświetlenia ekranu, w zależności od tego, czy nawigacja podłączona jest do zewnętrznego zasilacza czy działa na autonomicznym zasilaniu.

Po skomunikowaniu nawigacji ze smartfonem za pomocą Bluetootha można skorzystać z funkcji AM Traffic (ostrzeganie o utrudnieniach na drodze). Do korzystania z usługi potrzebny jest bowiem dostęp do internetu, np. przez sieć 3G.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: