Avision A4 FB1200Plus

Zalety:

  • kompaktowe rozmiary
  • wysoka rozdzielczość skanów
  • szerokie możliwości dostosowania parametrów pracy
  • praktyczne oprogramowanie

Wady:

  • brak łączności Wi-fi

Avision FB1200Plus to skaner biznesowy, który może obsługiwać wszystkie dokumenty o standardowym rozmiarze A4. Jakie ma ciekawe cechy?

Avision FB1200Plus - budowa i możliwości

Avision FB1200Plus to skaner płaski o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu nie wymaga dużej przestrzeni i można go używać w wielu przestrzeniach roboczych. Niestety - nie obsługuje połączeń bezprzewodowych, a do komputera lub laptopa można podłączyć go przy użyciu kabla USB (ma port USB 2.0). Do działania wykorzystuje technologię Contact Image Sensor (CIS), co w połączeniu ze sterownikiem TWAIN umożliwia osiągnięcie rozdzielczości skanowania 1200x1200 dpi. W przypadku dokumentów kolorowych głębia koloru to 48-bit, co umożliwia dokładne odwzorowanie wszystkich odcieni barw. Skanowanie kartki A4 czarno-białej, jak i kolorowej, zajmuje mu zaledwie 4 sekundy.

Avision FB1200Plus - cechy i funkcje

Avision FB1200Plus dysponuje prostym w obsłudze interfejsem manualnym, za pomocą którego można ustawiać w szerokim zakresie jasność i kontrast, co pozwala na dostosowanie parametrów roboczych pod kątem konkretnych dokumentów. Załączone oprogramowanie umożliwia podgląd wykonywanych skanów, dysponuje także prostym w obsłudze systemem katalogowania oraz możliwością wysłania skanu pocztą e--mail, który z pewnością usprawni pracę. Praktyczną możliwością jest łączenie dokumentów wielostronicowych w plik PDF, który można przeszukiwać.

Podsumowując: Avision FB1200Plus to skaner biznesowy, który ma niewielkie wymiary, ale umożliwia sprawną i wydajną pracę. W połączeniu z przystępną ceną czyni to z niego model wart nabycia.