B401

To nowoczesna drukarka z mechanizmem wykorzystującym diody LED zamiast lasera. Zwarta i kompaktowa konstrukcja (244 x 387 x 364 mm) sprawia, że urządzenie bez problemów zmieści się na każdym biurku. Maksymalne miesięczne obciążenie to 30 tysięcy stron, jednak producent zaleca, aby nie przekraczało 2 tysięcy stron. Ta liczba wydaje się wystarczająca dla małych przedsiębiorstw.

OKI B401 oferuje prosty i wydajny mechanizm drukujący oraz zwartą, mocną obudowę z dobrego plastiku. Drukarka wyposażona jest w standardową szufladę o pojemności 250 arkuszy zwykłego papieru, umieszczoną na dole obudowy. Podniesienie górnej klapy umożliwia dostanie się do mechanizmu drukującego i wymianę tonera. Obsługa drukarki jest banalnie prosta i poradzą sobie z tym nawet niedoświadczeni użytkownicy. Instalacja oprogramowania również nie sprawia żadnych problemów, wystarczy najpierw uruchomić program instalacyjny (znajduje się na dodawanej do drukarki płytce CD), a potem postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Wydajność mechanizmu drukującego producent określił na 29 str./min, co potwierdziły nasze testy. Drukowanie z rozdzielczością 600 czy 1200 dpi przebiega niemal w identycznym czasie (różnice mieszczą się w granicach błędu pomiarowego). Dopiero zastosowanie najlepszego trybu jakości nieco wydłuża cały proces, ale i tak jest lepiej niż w wypadku standardowych drukarek laserowych z tego przedziału cenowego.

Zobacz również:

Warto wspomnieć też o bardzo szybkim mechanizmie dwustronnego drukowania – 17 str./min to wynik porównywalny z osiąganym przez droższe urządzenia. Do wyboru są dwa tonery o wydajności standardowej 1500 stron i powiększonej – 2500 stron. Koszt druku wynosi ok. 10 gr/str. Nie jest więc tak niski, jak w wypadku droższych drukarek z tonerami na 5000–8000 stron, jednak należy go uznać za atrakcyjny w tej kategorii cenowej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: