BDP-170

Jeżeli jest coś takiego jak dobra stara szkoła budowy urządzeń RTV, to odtwarzacz BDP-170 Pioneera mógłby być jej przykładem.

Solidna, pokryta matowym lakierem metalowa obudowa z zaokrąglonymi krawędziami, przejrzysta ścianka przednia wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego, centralnie umieszczona szuflada i wyświetlacz to cechy tego modelu. Zamiast „bajerów” w postaci podświetlanych sensorów dotykowych mamy duże tradycyjne przyciski umieszczone w przemyślanych miejscach – zupełnie jak w sprzęcie pomiarowym, w którym liczy się ergonomia, szybkość i niezawodność. Skoro o szybkości mowa, Pioneer uruchamiał się najkrócej z całej testowej stawki, bo w zaledwie 11 sekund (redakcyjny Sony BDP-S790 potrzebuje ponad dwa razy więcej).

BDP-170

Pioneer BDP-170

Jeśli chodzi o skuteczność usuwania przeplotu i detekcji pull-downów Pioneer był najlepszym urządzeniem w teście, podobnie jak pod względem liczby rozpoznawanych i poprawnie odtwarzanych formatów plików wideo z USB – tutaj zagrozić mógł mu jedynie Philips BDP7750. Był na tyle „ambitnym” odtwarzaczem, że jako jedyny wykrył poprawnie plik MTS z kamery 3D, ale, niestety, zawiesił się podczas próby jego odtworzenia (pozostali rywale rozpoznali ten plik jako zwykłe 2D).

Zobacz również:

  • NASA udostępnia interaktywną mapę statków kosmicznych

Do mankamentów tego modelu z pewnością można zaliczyć gorszą niż u konkurencji obsługę zabrudzonych płyt. Gdy BDP-170 napotkał tego typu miejsce na płycie, zatrzymał się na kilkanaście sekund, a następnie przeskakiwał do przodu w celu jego ominięcia, przez co użytkownik tracił nawet 2 minuty oryginalnego filmu. Także interfejs użytkownika zaczyna trącić myszką i wymaga odświeżenia. Przydałaby się również większa liczba opcji kontroli sygnału na wyjściu HDMI odtwarzacza oraz bardziej precyzyjne przyciski na pilocie. Pomimo to za tę cenę nie można od BDP-170 zbyt wiele wymagać.

Podsumowując: Pioneer BDP-170 to przedstawiciel starej dobrej szkoły budowania odtwarzaczy Blu-ray, która kładzie nacisk na solidną jakość obrazu i dźwięku, a nie na zbędne i krzykliwe bajery. Wśród testowanych odtwarzaczy Blu-ray Pioneer BDP-170 oferuje najlepszy stosunek jakości obrazu i możliwości do ceny, dzięki czemu nie tylko otrzymuje zasłużoną rekomendację, ale także wyróżnienie „najlepszy zakup”.