BDP7750

Z nieznanych nam bliżej przyczyn odtwarzacze Blu-ray marki Philips są trudniej dostępne w krajowych sklepach, a przecież ta znana firma ma w swojej ofercie szeroką gamę modeli, od bardzo przystępnych aż po najbardziej zaawansowane. Testowany BDP7750 plasuje się zaraz poniżej wielokrotnie nagradzanego flagowca BDP9700 z serii Fidelio, przez co tym bardziej chcieliśmy go przetestować.

Obudowa odtwarzacza ma przekrój rozciągniętego trapezu, pochyloną ściankę przednią oraz zgrabnie zakrzywioną dolną krawędź, co pachnie stylistyczną awangardą (do której zresztą Philips zawsze aspirował). Jednakże Philips BDP7750 to nie tylko nowoczesny wygląd i majestatycznie wysuwająca się szuflada, lecz także kawał dobrej inżynieryjnej roboty.

BDP7750 był jednym z dwóch odtwarzaczy z testowej stawki (obok Panasonica BDT700), które umożliwiały przeskalowanie sygnału z płyt DVD do rozdzielczości Ultra HD. To duże osiągnięcie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że proces wymaga dużej mocy obliczeniowej (która ma swoją cenę), a BDP7750 jest niemal trzykrotnie tańszy od Panasonica BDT700.

BDP7750

Philips BDP7750

Philips BDP7750 odtwarza prawie dwa razy więcej formatów plików wideo z USB od Panasonica BDT700 oraz zdecydowanie lepiej radzi sobie ze źle wytłoczonymi płytami. Uruchamia się bardzo szybko, bo w zaledwie 13 sekund, co zapewniło mu wysokie drugie miejsce w tej konkurencji. BDP7750 ma także skuteczne usuwanie przeplotu (jedno z najlepszych w teście). Jeżeli dodamy do tego najbardziej nowoczesną obudowę i cenioną przez niektórych rodziców możliwość odczytu płyt VCD (ach, te bajki!) to okaże się, że Philips ma w modelu BDP7750 bardzo mocnego asa w rękawie.

Jedyną łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest pilot zdalnego sterowania, który nie dość, że ma nieprzyjemną ostrą krawędź, to jego przyciski są niezbyt precyzyjne i wymagają dużej siły. Zaskoczył nas brak obsługi plików TP z USB, co potrafi o 200 zł tańszy Philips BDP5700.

W ogólnej ocenie Philips BDP7750 to bardzo udany odtwarzacz Blu-ray, który dzięki swoim licznym walorom otrzymuje naszą mocną rekomendację.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: