BLOW DVB-T 4705HD

Blow DVB-T 4705HD to kompaktowy tuner DVB-T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Jest nieduży i dedykowanej do telewizorów z gniazdem SCART. Obsługujemy go za pomocą niewielkiego pilota na podczerwień. Sprawdzimy jak działa w praktyce

Blow DVB-T 4705HD ma podobną budową co jego tańszy odpowiednik Blow 2501SD. Podłączany go bezpośrednio do telewizora za pomocą gniazda SCART lub z wykorzystaniem interfejsu HDMI, niestety na wyposażaniu nie znajdziemy odpowiedniego kabla.

BLOW DVB-T 4705HD

Blow DVB-T 4705HD - chociaż to tuner do telewizorów z gnaizdem SCART, wyposażony jest też w gniazdo HDMI.

Blow DVB-T 4705HD to nieduży tuner (156x830X24 mm ), który dzięki obrotowej głowicy z wtykiem SCART zajmuje niewiele miejsca i praktycznie można go "schować" z tyłu telewizora. Pomaga w tym obrotowa głowica, która pozwala na obracanie tunera wokół osi i odchylenie go tak, aby przylegał do tylnej ścianki telewizora.

Zobacz również:

  • Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023
BLOW DVB-T 4705HD

Blow DVB-T 4705HD - obracana głowica pozwla na dowlone ustawienei tunera.

Tuż po uruchomieniu urządzenia pokazuje się charakterystyczne okno dialogowe z opcją automatycznego przeszukiwania kanałów. Menu jest dosyć "toporne" i na początku trudno będzie nam się w nim odnaleźć. Denerwujące są też "lagi", które czasami pojawiają się jak nawigujemy po menu.

Pilot to standardowa konstrukcja zasilanie dwoma bateriami AAA, aby móc z niego korzystać musimy najpierw podłączyć do tunera zewnętrzny odbiornik na podczerwień, który znajdziemy w pudełku. Ma on wbudowaną diodę, która sygnalizuje pracę urządzenia.

Odtwarza też filmy

Zastosowanie bardziej zaawansowanego chipsetu znacząco zwiększyło możliwości urządzenia, bo tuner oprócz odbioru kanałów w trybie SD i HD nadawanych w formatach MPEG-4, MPEG-2, AVC/H.264 pozwala również na odtwarzanie filmów DivX, XViD i muzyki MP3 oraz wyświetlanie napisów w formacie TXT i zdjęć (JPG, BMP). Istnieje też możliwość podłączenia dysku USB w celu nagrania programu telewizyjnego. Do dyspozycji są jeszcze między innymi funkcje blokady rodzicielskiej i opcja odtwarzania programu z opóźnieniem (Time-shift). Urządzenie ma również możliwość aktualizacji wbudowanego oprogramowania przez port USB.

Wnioski

Blow DVB-T 4705HD to jeden z nielicznych tego typu tunerów, który ma wsparcie dla dekodowania fonii w standardzie E-AC3 (Dolby Digital Plus). Sprawdzi się w pracy ze starszymi telewizorami (złącze SCART) do nowszych polecamy jednak standardowe set-top-boxy.

BLOW DVB-T 4705HD

Blow DVB-T 4705HD - do tunera dodawne sa: pilot, kabel USB, zewnętrzny czujnik podczerwieni, zasilacz sieciowy.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: