BLOW GPS50Ybt

Zalety:

  • Szybkie odnajdywanie i bardzo sprawne utrzymywanie sygnały GPS
  • Sprawnie działająca, rozbudowana funkcja zestawu głośnomówiącego
  • Czuły ekran i praktycznej 5-calowej przekątnej
  • Mnóstwo dodatkowych funkcji
  • Dobry uchwyt do mocowania na szybie i desce rozd

Wady:

  • Gniazdo zasilania z lewej strony obudowy

Podczas testu nawigacji BLOW GPS43Ybt narzekaliśmy, że wiele jego zalet podkreśla wadą jaką jest nieco za mały ekran. Jak na życzenie w redakcji zjawił się model GPS50Ybt, niemal identyczny, ale za to z praktycznym, 5-calowym ekranem.

Tak samo jak mniejszy model, także BLOW GPS50Ybt pracuje dzięki procesorowi MTK o częstotliwości pracy 468 MHz oraz posiada 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci ROM. Zainstalowano w nim system operacyjny Microsoft Windows CE 5.0 Dane można dostarczać na kartach microSD o pojemności do 4 GB.

Identyczne są także funkcje dodatkowe: możliwość odtwarzania filmów i muzyki, przeglądania zdjęć, a także książek elektronicznych, sześć zainstalowanych gier, kalkulator, przelicznik jednostek, łacze Bluetooth, możliwość przeglądania Internetu (po połączeniu z telefonem), używania urządzenia jako zestawu głośnomówiącego o rozbudowanych funkcjach, włącznie z książką telefoniczną oraz Transmiter FM pozwala na połączenie z samochodowym zestawem audio.

W tym momencie przechodzimy do różnicy – zastosowanie ekranu po przekątnej 5 cali sprawia, że korzystanie z wielu funkcji dodatkowych zaczyna mieć odrobinę sensu. Ekran sam w sobie wyświetla ostry, jasny obraz. Jest też czuły i pozwala na precyzyjne sterowanie funkcjami.

Obudowę urządzenia wykonano z dobrej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia. Jakość wykonania jest wysoka. Niestety wszystkie gniazda : kart microSD, słuchawkowe, wejście video i USB umieszczono z lewej strony obudowy. W przypadku USB przez które podłącza się kabel zasilający jest to rozwiązanie niepraktyczne i kłopotliwe.

Uchwyt do mocowania na szybie jest także dobrze wykonany i zapewnia odpowiedni zakres regulacji nie dając powodów do narzekań. Co więcej w zestawie dostaniemy także dysk do mocowania uchwytu na desce rozdzielczej samochodu, Oprócz niego znajdziemy tam: kabel USB, słuchawki i zasilacz samochodowy.

Także i ten GPS współpracował z mapą AutoMapa Europa. Jej zalety to ogromna liczba punktów POI i adresów, doskonałe pokrycie sieci drogowej w Polsce i sprawne wytyczanie tras. Jednakże już w innych krajach Europy mapy konkurencji sprawdzają się często lepiej.

42-kanałowy odbiornik GPS MTK bardzo sprawnie odnajduje sygnał i utrzymuje go podczas jazdy.

BLOW GPS50Ybt z mapami AutoMapa Europa to bardzo dobry GPS pozbawiony największej wady modelu GPS43Ybt – nieco za małego ekranu. Teraz korzystanie z dodatkowych funkcji jest znacznie przyjemniejsze. Zalety to także dobre utrzymywanie sygnału GPS i dopracowane mapy Polski.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier