BU-3025

Ranking: Okiem cyfrowego strażnika

Zastosowana w kamerze matryca oferuje – zaskakującą jak na kamery IP w tej cenie – możliwość rejestrowana obrazu w rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Teoretycznie oznacza to sporą ilość szczegółów w nagranym materiale, umykających konstrukcjom pracującym z mniejszą rozdzielczością. Najbardziej funkcjonalny wydaje się jednak tryb 1920 x 1080 pikseli. Co ważne, wysoka rozdzielczość idzie w parze z szybkością pracy: Air Live BU-3025 to jedna z nielicznych testowanych przez nas kamer, która potrafi rejestrować obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z prędkością 30 kl./s.

Instalacja jest prosta. Wystarczy podłączyć kamerę do przełącznika sieciowego z PoE (IEEE 802.3af) lub zwykłego routera i zasilacza sieciowego (w zestawie jest 12-woltowy) i zainstalować oprogramowanie dołączane przez producenta. Pozwoli to na szybkie odnalezienie kamery w sieci i uruchomienie serwera WWW do zarządzania jej pracą i rejestrowania zdarzeń. Producent dołącza też aplikację CamPro Express 64, która ma spore możliwości, choć nieco archaiczny interfejs.

Air-Live BU-3025 wyposażono tylko w cztery, ale za to dobrze działające promienniki podczerwieni. Doświetlają obraz na odległość nawet 15 metrów w ciemną noc, ale kosztem utraty jego jakości. Obiekty znajdujące w większej odległości od kamery są nieostre i mało szczegółowe. Na przykład w dzień nie ma żadnego problemu z odczytaniem rejestracji samochodu oddalonego o 10 metrów od kamery, ale w bardzo ciemną, bezksiężycową noc w terenach słabo zaludnionych, w oświetleniu tylko diodami LED jest to trudne. Nie pomaga też system Clear Motion, który wyostrza szczegóły, bo sprawdza się on w lepszych warunkach oświetleniowych, gdy kamera pracuje w dzień.

Zobacz również:

  • Amazon odpala promocję na sprzęt Smart Home - nawet kilkaset złotych taniej

Fabryczne wyposażenie kamery obejmuje też cyfrowe wejścia i wyjścia alarmowe, co pozwala na zintegrowanie jej z urządzeniami do sygnalizacji zdarzeń. Dzięki temu możliwe jest np. automatyczne włączenie kamery w momencie wykrycia ruchu przez czujki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: