Back UPS Pro 900

Zalety:

  • długi czas pracy na baterii
  • jakość wykonania
  • wbudowany wyświetlacz

Wady:

  • aproksymacja sinusoidy

To według nas jeden z najlepszych zasilaczy awaryjnych w cenie do 1000 zł. Wykonany jest w popularnej topologii line-interactive o schodkowym przebiegu sinusoidy podczas pracy na zasilaniu bateryjnym. Bez problemów współpracuje z zasilaczami komputerowymi. Ma niewielkie rozmiary (25,0 x 10,0 x 38,2 cm) a dzięki temu że jest wąski to zmieści się nawet pod małym biurkiem.

Szkielet obudowy jest mocny i sztywny, boki wykonane są z dobrej jakości plastyku. Na obudowie nie są widoczne zabrudzenia czy kurz. To funkcjonalna i praktyczna konstrukcja, która umożliwia szybkie wyjęcie akumulatora bez konieczności odkręcania śrubek.

Zasilacz wyposażony jest też w inteligentne gniazdka. Dzięki nim np. podłączając komputer do gniazdka Master macie pewność, że wraz z jego wyłączeniem automatycznie zostaną wyłączone również inne urządzenia peryferyjne, jak np. monitor czy drukarka. To pozwala oszczędzać prąd, bo nie przechodzą one w stan czuwania gdy nie są potrzebne. Z przodu obudowy zamontowany jest też wyświetlacz, który pokazuje podstawowe pracy urządzenia. Dodatkowo zasilacz APC wyposażony jest w sygnalizację akustyczną niskiego poziomu naładowania baterii.

APC Back UPS Pro 900 wyposażony jest w dwa akumulatory o łączonej pojemności 18 Ah. To duża pojemność, która gwarantuje długi czas pracy podłączanego komputera. W naszych testach pod tym względem APC okazał się jednym z najlepszych umożliwiając pracę komputera i monitora przez prawie 24 minut. Co istotne wystarcza mu tylko osiem godzin, aby w pełni naładować akumulatory.

Zasilacz też okazał się jednym z najbardziej energooszczędnych pobierając tylko 14 W na swoje potrzeby przy w pełni naładowanym akumulatorze i obciążeniu 70 W (komputer testowy, pracujący bez obciążenia).

Z tyłu obudowy zamontowano gniazdo USB. Warto z niego skorzystać i podłączyć UPS do komputera. Po zainstalowaniu dołączonego przez producenta oprogramowania zasilacz automatycznie wyłączy komputer po wykryciu niskiego poziomu naładowania baterii.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier