Becker Active 50

Becker Active 50 to nawigacja, która sprawdzi się podczas wyjazdów na wakacje jak i codziennych dojazdów do pracy. Dzięki systemowi HQ TMC i dodatkowej antenie przymocowanej do uchwytu nie gubi zasięgu i na bieżąco reaguje na utrudnienia, które możemy spotkać na drodze. Jest droga, ale z pewnością warta swojej ceny.

Obudowa

Becker Active 50 jeżeli chodzi o konstrukcję obudowy to nie różni się od modelu Ready 50. Gruba na ponad 1,5 cm obudowa jest sztywna i mocna, nic w niej nie trzeszczy nie ugina się gdy korzystamy z GPS-a. Z przodu ekran otoczony jest plastykową ramką wykonaną na wysoki połysk, tył wykonany jest również z plastyku, ale wyłożony jest gumowanym materiałem. Nawigacja z pewnością nie wyślizgnie nam się z dłonie, niestety błyszczące elementy szybko się rysują, dlatego radzimy przenosić ją w dołączanym pokrowcu.

Obudowa jest mocna i praktyczna, odjęliśmy jej jeden punkt za błyszczące elementy, które szybko się rysują, ale i tak to świetna konstrukcja, którą oceniliśmy na 8/10 pkt.

Ekran

Becker Active 50 wykorzystuje 5-calowy ekran, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 480x272 pikseli. Nie jest to rozdizlczość, która powala na kolana, co jest dziwne bo lepsze ekrany montowane są już w dużo tańszych nawigacjach, jak np. w Peiying

Alien PY-GPS5005. Oferuje on za to całkiem szerokie kąty widzenia w poziomie a te są najważniejsze w GPS-ach i wąskie w pionie. Ekran generuje jasny i czytleny obraz, który dobrze jest widoczny w słonecznych dzień (w czym pomaga matowe wykończenie ekranu, na którym nie powstają denerwujące refleksy świetlne) jak i w nocy.

Sterowanie GPS-em za pomocą dotykowego ekranu jest bardzo wygodne i szybkie. Dzięki dużym ikonkom łatwo możemy wybrać potrzebną opcje czy funkcję. Po tym względem Becker Active 50 podobał nam się bardziej niż modele z mnóstwem niepotrzebnych opcji, które zaśmiecają i spowalniają nawigację.

Mapa

Becker Active 50 wyposażony w mapę Europy Navteq maps 9.6.1 SR2 charakteryzuje się mniejszym pokryciem najwyższej szczegółowości map (26) niż alternatywne nawigacje z najnowszym TeleAtlasem (31) czy Automapą (32). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, ale w ogólnych statystykach ta mapa wypada słabo.

W praktyce okazuje się jednak dużo bardziej poręczniejsza niż przeładowana komunikatami Automapa. Oczywiście wiele zależy od osobistych preferencji, jednak według nas spisuje się ona lepiej niż dobrze. Co istotne dzięki Becker Situation Scan jazda samochodem nawet w nieznane miejsca już nie będzie wielkim wyzwaniem. Bardzo fajnie rozwiązany jest tez widok 3D charakterystycznych obiektów, oczywiście obejmuje on tylko największe miasta. Przydatny jest też asystent pasa ruchu, który kieruje kierowcą na właściwy pas.

Omijamy korki

Becker Active 50 wyposażony jest w zaawansowany system HQ TMC, który w trakcie porannego dojazdu do pracy lub weekendowego wyjazdu poza miasto może okazać się niezastąpiony. Został on stworzony wspólnie z niemiecką firmą Avanteq i składa się on z odbiornika FM o dużym zasięgu, elastycznej anteny przymocowanej do uchwytu zasilacza i technologii Supertune, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dzięki temu urządzenie ma stale maksymalny zasięg i otrzymuje aktualne informacje TMC w czasie rzeczywistym. Asystent objazdu to wręcz genialna funkcja i właściwość zainstalowanej mapy, pozwala nam na zmianę trasy na trasę alternatywną która może być dłuższa od założonej o kilka kilometrów, ale ... dzięki ominięciu korka w rzeczywistości dużo szybsza.

Wnioski

Becker Active 50 to nawigacja, która potwierdza silną pozycje tego producenta wśród producentów GPS-ów. Nie jest to tania podróbka a sprawdzony i dopracowany GPS, który nie co prawda nie jest idealny, ale to jedna z najlepszych konstrukcji jakie możemy obecnie kupić. Wersja Becker Ready 50 pozbawiona jest interfejsu Bluetooth.

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: