Becker Traffic Assist Z112 Europe

Zalety:

  • Szybkie odnajdywanie i bardzo sprawne utrzymywanie sygnały GPS
  • Czuły i jasny ekran
  • Dobre mapy Europy
  • Dobry uchwyt do mocowania na szybie
  • Bardzo dobre mapy 41 krajów Europy

Wady:

  • Dość wysoka cena
  • Brak funkcji dodatkowych
  • Materiały użyte do wykończenia mogłyby być lepsze

Nawigacje Becker znane są z dobrej jakości wykonania i bardzo sprawnego działania. Nie zachwycają ceną, ale dla osób rzeczywiście dużo jeżdżących i korzystających z GPS, ich możliwości w pełni ją uzasadniają. Wszystkie te cechy potwierdza nowy model firmy – Becker Traffic Assist Z112.

Becker Z112 to jeden z tańszych modeli tej firmy. Niestety nie oznacza to, że jest tani, gdyż cena 799 zł wielu nabywcom, szczególnie w naszym kraju może wydać się zbyt wysoka. Przyjrzyjmy się jednak temu co za nią otrzymujemy.

Nawigację wyposażono w panoramiczny ekran o przekątnej 4,3 cala. Ekran wyświetla obraz o bardzo dobrej jakości: ostry, kontrastowy z ładnymi kolorami. Także jasność jest bardzo dobra, nawet w słoneczne dni. Czułość sterowania za pomocą menu i klawiatury ekranowej także stoją na wysokim poziomie.

Jakość wykonania urządzenia i użytych materiałów są dobre chociaż za tą cenę można by oczekiwać jednak czegoś jeszcze lepszego. Wysoko ocenić trzeba ergonomię. U góry umieszczono przycisk do włączania, zaś u dołu gniazdo USB (także do podłączenie zasilania) i kart microSD. Tutaj także znajduje się przełącznik do całkowitego wyłączenia urządzenia. Uchwyt do mocowania na szybie instaluje się niezwykle łatwo. Jest on też bardzo solidny, urządzenia umieszcza się w nim dziecinnie prosto, zapewnia duży zakres regulacji a podczas jazdy trzyma bardzo pewnie i nie wpada w drżenie.

Becker Traffic Assist nie posiada żadnych funkcji dodatkowych poza nawigacyjnymi. Menu urządzenia i mapy jest łatwe w obsłudze, choć wymaga chwili przyzwyczajenia. Przycisk do wycofywania z niektórych funkcji umieszczono obok ekranu. Sprawdza się on doskonale choć także wymaga chwili na przywyknięcie do jego obecności.

Zainstalowane mapy to Navteq Q2 2009, ale użytkownik ma prawo do ich darmowej aktualizacji do najnowszej wersji w ciągu 45 dni od zakupu. Mapy obejmują zasięgiem 41 krajów Europy. Trzeba przyznać, że mapy spisują się wyśmienicie – wytyczane trasy są bardzo dobre, liczba adresów i punktów POI ogromna.

Istnieje możliwość wytyczania objazdów. Trasy można wytyczyć na cztery sposoby , w tym także ekonomiczną, choć ta funkcja w Polsce nie musi się sprawdzić.

Mapy zawierają sprawnego asystenta pasa ruchu oraz funkcję wyświetlania znaków i tablic informacyjnych.

Wbudowany odbiornik GPS SiRF STAR III potrzebował maksymalnie 32 sekund na odnalezienie sygnału. Podczas jazdy był on utrzymywany znakomicie, także w najtrudniejszych warunkach. Oczywiście nie dotyczy to miejsca takich jak np. tunele czy garaże podziemne.

Becker Traffic Assist Z112 z mapami 41 krajów europy to doskonała pomoc w każdej podróży. Wprawdzie jest on dość drogi, ale w zamian oferuje niezwykle sprawne działanie i doskonałe mapy. Fakt, że nie posiada funkcji dodatkowych nie dla wszystkich musi być wadą – w końcu nie dla nich kupuje się nawigację GPS.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier