Becker Traffic Assist Z201

Zalety:

  • Funkcje multimedialne
  • Dobre, czytelne mapy
  • Dobra jakość wykonania
  • Kilka gier
  • Praktyczny, dobrze wykonany, doskonale działający uchwyt do mocowania na szybie
  • Znakomicie utrzymuje sygnał GPS podczas jazdy

Wady:

  • Brak

Część z testowanych przez nas GPSów nieco wymyka się standardowej, "tabelkowej" ocenie. Prezentowany poniżej Becker Traffic Assist Z201 jest właśnie jednym z nich. Jednakże w tym przypadku subiektywne odczucia przemawiają na korzyść testowanego sprzętu.

Becker Traffic Assist Z201 to bardzo rozbudowane urządzenie wyposażone w ekran 4,3 cala. Na dobrą jakość wyświetlanego obrazu składają się wysoki kontrast, ostrość, niezła prezentacja barw i jasność. Tej ostatniej brakuje nieco przy silnym słońcu, co subiektywnie pogłębia jeszcze błyszcząca ramka wokół ekranu.

Jakość wykonania Beckera jest dobra, podatność na uszkodzenia niewielka mimo wspomnianych wcześniej, błyszczących elementów.

Z lewej strony umieszczono gniazdo USB, słuchawkowe i kart pamięci microSD.Urządzenie sprzedawane jest wraz z uchwytem i ładowarką samochodową. Brak ładowarki sieciowej znajdującej się w wyposażeniu opcjonalnym. Uchwyt zasługuje na pochwały. Jedynie jego zasięg jest nieco zbyt mały. Zakres regulacji jest dobry, jakość wykonania wysoka, trzymanie bardzo dobre, podczas jazdy nie drży. Poza tym do uchwytu podłączane jest zasilanie i antena TMC.

Czas uruchomienia nawigacji jest bardzo długi i to jedna z jej nielicznych wad. Oczywiście czas wybudzenia z uśpienia to już zupełnie inna historia – dzieje się to niemal natychmiastowo.

Odnalezienie sygnału GPS i odnalezienie aktualnej pozycji na mapie zajmuje Beckerowi kilka sekund. Podczas jazdy sygnał utrzymywany jest wzorowo. Pod tym względem urządzenie reprezentuje bardzo wysoki poziom.

System operacyjny działa bardzo szybko. Interfejs obsługi jest łatwy ale wymaga chwili przyzwyczajenia.

W cenie 950 zł Becker Traffic Assist Z201 sprzedawany jest z mapą Navteq Q3 2008. Wytyczanie tras trwa dość krótko. Same trasy dobierane są dobrze, a ich przebieg i długość w niczym nie ustępują najnowszym wersjom AutoMapy. Czytelność map i wskazówek podczas jazdy jest znakomita, liczba miejscowości i ulic kompletna a numerów domów w większych miastach zadowalająca. Wskazówki dotyczące jazdy przekazywane są głośnym, mile brzmiącym i wyraźnym głosem.

Becker Traffic Assist Z201 to jeden z lepszych GPS-ów jakie mieliśmy okazję dotąd testować. Działa szybko, doskonale utrzymuje sygnał GPS, jest dobrze wykonany i zaopatrzony w bardzo dobry uchwyt do mocowania na szybie. Brak ładowarki sieciowej to wada dla osób mało jeżdżących samochodem, ale one raczej nieczęsto używają GPS-u.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier