Becker Traffic Assist Z204

Zalety:

  • Bardzo szybko odnajduje sygnał GPS
  • Znakomicie utrzymuje sygnał GPS podczas jazdy
  • Dobre, czytelne mapy
  • Dobre wykonanie
  • Praktyczny, dobrze wykonany, doskonale działający uchwyt do mocowania na szybie
  • Łączenie z telefonem przez Bluetooth

Wady:

  • Bardzo wysoka cena

Niedawno mieliśmy okazję sprawdzić nawigację Becker TrafficAssist Z201, która wywarła na nas pozytywne wrażenie. Teraz do naszych testów trafił wyższy model tej samej firmy – Becker TrafficAssist Z204.

Niedawno mieliśmy okazję sprawdzić nawigację Becker TrafficAssist Z201, która wywarła na nas pozytywne wrażenie. Teraz do naszych testów trafił wyższy model tej samej firmy – Becker TrafficAssist Z204. Zewnętrznie obydwa urządzenia są bardzo podobne. Estetyczny wygląd idzie w parze z bardzo wysoką jakością wykonania. Z prawej strony obudowy umieszczono gniazdo kart MicroSD, słuchawkowe i USB. Z tyłu znajdziemy gniazdo dla zewnętrznej anteny, zaś z przodu pod wyświetlaczem przycisk do wprowadzania urządzenia w stan uśpienia oraz nawigacji po menu.Ekran zapewnia dobrą jakość obrazu: kolory są wyraźne, obraz ostry i kontrastowy. Jedynie jasność w najbardziej słonecznie dni, wydaje się być nieco za niska. Za to precyzja sterowania stoi na bardzo wysokim poziomie.

Doskonałe wrażenie wywiera uchwyt do mocowania urządzenia na szybie. Trzyma bardzo mocno, nie wpada w drżenie nawet na bardzo złych drogach, a do tego zaopatrzono go w gniazdo do podłączenia zasilania. Większa mogłaby być jego długość, gdyż urządzenie znajduje się daleko od oczu i rąk kierowcy. W przypadku Z204 odbiornik TMC umieszczono w zasilaczu samochodowym, tak więc podłączenie zasilania jest jednoznaczne z podłączeniem TMC.

W urządzeniu użyto procesora SiRF Atlas III i odbiornika GPS SiRF Star III o dwudziestu kanałach GPS. Dzięki temu, praca pod kontrolą systemu Windowc CE 5.0 przebiega bardzo sprawnie, sygnał GPS jest odnajdywany szybko i doskonale utrzymywany w czasie jazdy. Za długi za to uznajemy czas w jakim urządzenie uruchamia się z całkowitego wyłączenia. Zajmuje mu to aż 43 sekundy. Wybudzanie ze stanu uśpienia trwa za to tylko kilka sekund. Becker TA Z204 został wyposażony w łącze Bluetooth. Dzięki temu możliwy jest szybki kontakt z urządzeniami zewnętrznymi. Szczególnie przydaje się to w połączeniach z telefonem komórkowym. Z204 może służyć jako zestaw głośnomówiący, pobiera numery z telefonu i pozwala na ich łatwe wybieranie. Niestety, krótki uchwyt sprawia, że rozmowy w głośniejszym otoczeniu mogą być utrudnione. Obecność mikrofonu dała także możliwość głosowego sterowania urządzeniem. Oprócz podstawowej funkcji Z204 posiada także funkcje multimedialne. Pozwala na przeglądanie filmów, zdjęć i odtwarzanie muzyki.

Najważniejszą częścią nawigacji są zainstalowane w niej mapy. W przypadku Beckera umieszczono je w wewnętrznej pamięci. Są to mapy Navteq, które swym zasięgiem obejmują Polskę i 41 krajów Europy. Mapom brak graficznych fajerwerków, ale to można uznać za dużą zaletę. Są dzięki temu bardzo czytelne. Wybrać możemy spośród trzech rodzajów podstawowych widoków: 2 D, 3D i 3D z bryłami budynków, a do tego także widok dzielony , w którym część ekranu przeznaczona jest jedynie do przekazywania bardzo wyraźnych informacji graficznych o tym jak powinniśmy jechać. Mapa posiada asystenta pasa ruchu. Spisuje się bardzo dobrze. Wyznaczane trasy dobierane są sprawnie, a czas ich przeliczania jest niedługi.

Becker TrafficAssist Z204 potwierdził dobrą opinię o nawigacjach tej marki. Dodatkowe użyteczne funkcje, których brak było w Z201 pozwoliły mu na zajęcie znacznie wyższego miejsca w naszym rankingu. Urządzenie posiada mnóstwo zalet i niewiele wad. Byłoby niemal idealne gdyby posiadało nieco większy, pięciocalowy ekran.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier