Becker Traffic Assist Z213 Europe

Zalety:

  • Szybkie odnajdywanie i bardzo sprawne utrzymywanie sygnały GPS
  • Bardzo dobry uchwyt do mocowania na szybie
  • Czuły i jasny ekran
  • Bardzo dobre mapy 41 krajów Europyn
  • Sprawnie działający zestaw głośnomówiący
  • Asystent pasa ruchu

Wady:

  • Wysoka cena
  • Nieco za mały ekran
  • Materiały użyte do wykończenia mogłyby być lepsze

Becker Traffic Assist Z213 Europe to najnowszy model nawigacji GPS tej firmy. W przeciwieństwie do podstawowego Z112, ten GPS wyposażono w szereg dodatkowych funkcji, z których część może okazać się naprawdę przydatna. Niestety pociąga to za sobą także znaczny wzrost ceny.

Jak na nawigację za niemal 1200 zł, Becker Traffic Assist Z213 nie imponuje przekątną ekranu, wynoszącą 4,3 cala. W pełni wystarcza to do wyświetlania mapy, ale części funkcji dodatkowych może nieco zbraknąć powierzchni. Ekran wyświetla ładny, kontrastowy, ostry i jasny obraz. Czułość sterowania jest bardzo dobra.

Jakość wykonania urządzenia także można pochwalić chociaż użyte materiały mogły by być nieco odporniejsze na uszkodzenia. Doskonała jest za to ergonomia. Przycisk do włączania umieszczono na górze, gniazdo USB, kart pamięci microSD i słuchawkowe, na dole obudowy. Tutaj także umieszczono przełącznik do całkowitego odcięcia zasilania.

Uchwyt do mocowania na szybie wykonano znakomicie – trzyma pewnie, nie wpada w drżenie nawet na najgorszych drogach, zapewnia duży zakres regulacji, umieszczanie w nim urządzenia jest bardzo łatwe a do tego zasilanie można podłączyć właśnie przez sam uchwyt.

Becker Traffic Assist Z213 wykorzystuje ten sam procesor co tańszy model – Samsung 2450, ale posiada większą pamięć RAM – 128 MB. Większa jest także pamięć ROM – 4096 MB. Nawigacja działa pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0.

Najważniejszą funkcją dodatkową jest możliwość użycia nawigacji jako zestawu głośnomówiącego dzięki wbudowaniu łącza Bluetooth. Zestaw działa bardzo sprawnie dzięki czułemu mikrofonowi i dobremu głośnikowi oraz funkcjom takim jak pobieranie książki adresów z telefonu.

Becker Traffic Assist Z213 umożliwia także przeglądanie filmów, obrazów i odsłuchiwanie muzyki.

W dostarczonym nam do testów urządzaniu zainstalowano mapy to Navteq Q2 2009. Użytkownik ma prawo do ich darmowej aktualizacji do najnowszej wersji w ciągu 45 dni od zakupu. Mapy obejmują zasięgiem 41 krajów Europy. Podczas jazdy spisują się bardzo dobrze: trasy wytyczne są precyzyjnie, dostępna liczba adresów i punktów POI jest ogromna. Można wytyczyć objazd i zablokować tymczasowo lub na stałe wybrany odcinek drogi. Wbudowany odbiornik TMC pozwala na korzystanie z tego systemu tam gdzie nadawane są odpowiednie informacje. Dla samochodu można wytyczyć trasę według wskazań: ekonomiczna, krótka, łatwa, szybka. Poza tym da się wytyczać trasy dla samochodu, motocykla, roweru a nawet pieszego. Doskonale sprawdza się asystent pasa ruchu oraz system wyświetlania znaków drogowych i tablic informacyjnych.

Podczas jazdy Becker Traffic Assist Z213 doskonale utrzymuje sygnał GPS, nawet w trudnych warunkach. Wbudowany odbiornik SiRF STAR III sprawdza się znakomicie. Odnalezienie sygnału po starcie urządzenia zajmuje mu 32 sekundy.

Becker Traffic Assist Z213 Europe jest bardzo praktycznym, sprawnie działającym i wyposażonym w bardzo dobre mapy urządzeniem GPS. Wprawdzie jego cena jest dość wysoka, ale w zamian dostajemy to co w nawigacjach najlepsze. Zastrzeżenia można mieć tylko do nieco zbyt niskiej jak na cenę jakości użytych materiałów i przekątnej ekranu.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier