Beko ATP8100

Zalety:

  • Atrakcyjna cena
  • Wysoka wydajność
  • Czujnik PM2.5
  • Dobra jakość wykonania

Wady:

  • Ograniczona dostępność filtrów zamiennych

Nowość rynkowa, która okazała się jednym z największych zaskoczeń naszego testu. Biorąc pod uwagę jakość materiałów i stronę estetyczną, Beko ATP8100 może konkurować z najdroższymi urządzeniami w teście.

Tymczasem oczyszczacz został wyceniony na zaledwie 1199 zł, oferując przy tym atrakcyjne parametry. Jeśli wierzyć producentowi, model ten poradzi sobie z pracą nawet na 100 m2. Pomagać ma w tym mechanizm nawiewu z siłownikami zmieniającymi kąt wypychania powietrza.

Przeprowadzone testy potwierdzają bardzo wysokie parametry w testach wydajnościowych. Przez wzgląd na krótki staż rynkowy produktu materiały eksploatacyjne są chwilowo dostępne jedynie przy zamówieniu telefonicznym na oficjalnej stronie z częściami do produktów Beko. Brakuje również jednoznacznych deklaracji dotyczącej wydajności filtrów, jednak z dostarczonych danych wynika, że roczny zapas to koszt około 401 zł. Sprzęt może pracować w trybie automatycznym dzięki obecności czujnika PM2.5. Wszelkie odczyty są również prezentowane na wyświetlaczu. Dostępny w urządzeniu tryb nocny jest wspierany przez działanie czujnika światła. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem panelu z przyciskami, a do dyspozycji użytkownika oddano pięć trybów pracy oraz wyłącznik czasowy.