Belkin F5D8235nv4

Zalety:

  • Sprawne transfery pakietów
  • Obsługa serwera
  • Awangardowy wystrój
  • "Wieczysta" gwarancja

Wady:

  • Kłopotliwa ręczna instalacja
  • Brak trzeciej anteny i drugiego pasma

Ruter Belkina wywalczył miejsce w czołówce w porównaniu modeli dwuantenowych i pracujących wyłącznie w paśmie 2,4 GHz. W części przewodowej wmontowano gniazdka z gigabitowym Ethernetem: jedno do połączenia na zewnątrz i cztery na użytek wewnętrzny. Oprócz sieciowych jest jeszcze gniazdko USB, które, poza przeniesieniem danych instalacyjnych, można wykorzystać do postawienia serwera FTP czy obsługi torrentów zlokalizowanych na pamięci masowej podłączonej przez ten interfejs.

Ruter Belkina wywalczył miejsce w czołówce w porównaniu modeli dwuantenowych i pracujących wyłącznie w paśmie 2,4 GHz. W części przewodowej wmontowano gniazdka z gigabitowym Ethernetem: jedno do połączenia na zewnątrz i cztery na użytek wewnętrzny. Oprócz sieciowych jest jeszcze gniazdko USB, które, poza przeniesieniem danych instalacyjnych, można wykorzystać do postawienia serwera FTP czy obsługi torrentów zlokalizowanych na pamięci masowej podłączonej przez ten interfejs. Bezprzewodowo urządzenie obsługuje do 16 klientów.

Z testów wydajnościowych lepiej wypadła transmisja pakietowa od transferu plików. Uzyskane ponad 50 Mb/s w przekazie TCP i 27 w UDP to wyniki drugie w kolejności. Pliki kopiowały się niemrawo, zdecydowanie sprawniej na tle konkurencji wypadała obsługa prologów i zakończenia transmisji. Kolejna silna stroną Belkina był zasięg transmisji, zwłaszcza na otwartej przestrzeni. Pod tym względem także był drugi. Z przeszkodami radził sobie minimalnie gorzej, ale także i w tej konkurencji należał do czołówki. W sumie za testy praktyczne uzyskał czwartą lokatę z niewielką stratą do czołówki i wielką przewagą nad następnymi.

Pierwsze podłączenie przebiega bez problemu, nawet jeśli zlekceważy się nalepkę nakazującą skorzystanie z instrukcji. Niestety dalszy ciąg, po wejściu na konfiguracyjną stronę WWW, wymaga już kilku restartów i wielokrotnego wpisywania hasła. Wygodniej skorzystać z jednej z procedur automatycznej instalacji, których Belkin ma aż pięć. Urządzenie obsługuje tunele VPN, telefonię internetową, dba o ciągłość strumieni (QoS), pozwala niektóre adresy wystawić przed zaporę (DMZ). Obsługuje komplet sposobów szyfrowania.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier