BenQ M2200HD

Zalety:

  • HDMI
  • Rozdzielczość Full HD
  • Wzorowe podświetlenie matrycy
  • Dobra kamera internetowa

Wady:

  • Przeciętna jakość dźwięku

BenQ wprowadził do swojej oferty monitory LCD nowej kategorii, które występują w nietypowym rozmiarze matrycy 21,5". Ma ona proporcje 16:9 (a nie 16:10 jak większość paneli panoramicznych) i pełną rozdzielczość Full HD 1920x1080 pikseli. Monitor BenQ gwarantuje wysoką jakość obrazu przy rozsądnej cenie. Jest droższy niż przeciętny monitor 22-calowy lecz biorąc pod uwagę jego wyższą rozdzielczość i wyposażenie cenę należy uznać za atrakcyjną.

BenQ wprowadził do swojej oferty monitory LCD nowej kategorii, które występują w nietypowym rozmiarze matrycy 21,5". Ma ona proporcje 16:9 (a nie 16:10 jak większość paneli panoramicznych) i pełną rozdzielczość Full HD 1920x1080 pikseli. Monitor BenQ gwarantuje wysoką jakość obrazu przy rozsądnej cenie. Jest droższy niż przeciętny monitor 22-calowy lecz biorąc pod uwagę jego wyższą rozdzielczość i wyposażenie cenę należy uznać za atrakcyjną. Na takim ekranie filmy z dysków Blu-ray będą wyświetlane bez szkodliwego dla jakości obrazu skalowania. Model ten stylistycznie przypomina produkty Apple’a. W odróżnieniu od większości modeli konkurencji jego obudowa jest biała, a nie czarna lub srebrna. Wykonano ją z dobrej jakości materiałów, a stylistyka Wyposażenie multimedialne jest pełne, monitor ma wbudowane głośniki oraz pełen zestaw gniazd przyłączeniowych – cyfrowe HDMI kompatybilne z protokołem zabezpieczeń treści cyfrowych przed nieautoryzowanym kopiowaniem HDCP, DVI oraz analogowe VGA.

LCD z kamerą

Na górnej części obudowy zajdziemy ponadto port USB 2.0 w którym należy zamontować dołączaną w zestawie kamerkę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli. Ta o dziwo oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, a dołączone do niej oprogramowanie jest funkcjonalne i wygodne w obsłudze. Oczywiście z kamerką zintegrowano mikrofon tak więc monitor świetnie sprawdzi się w wideokonferencjach. Po lewej stronie obudowy znajdziemy ponadto 2 porty USB 2.0, do których można w wygodny sposób podłączyć np. mysz czy klawiaturę. Obraz na testowym monitorze cechowała wzorowa ostrość i stabilność. Przy fabrycznych ustawieniach uzyskaliśmy wysoki kontrast na poziomie 768:1 (tryb sRGB), a po profilowaniu monitora także zadowalające 702:1. Po uruchomieniu funkcji dynamicznego uzyskaliśmy współczynnik 2114:1. Równomierność podświetlenia matrycy dorównywała produktom profesjonalnym i wynosiła prawie 93%. To co zasługuje na szczególne wyróżnienie to doskonała kalibracja fabryczna ekranu. Użytkownik otrzymuje monitor poprawnie ustawiony, co jest rzadkością na rynku. Monitor wykorzystuje technologię Senseye+photo, która rozszerza możliwości regulacji parametrów generowanego obrazu dla pięciu ustawień: Standard, Dynamic, Photo, Movie oraz sRGB.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier