BenQ MW705 - jedna z lepszych ofert na rynku

Funkcje oferowane przez ten model projektora BenQ, w porównaniu do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić sprawiają, że to jedna z lepszych ofert na rynku. Rzutnik nie oferuje może najjaśniejszego obrazu, ani obrazu o najwyższej jakości, nie ma też tylu opcji połączeń, co liderzy zestawienia ale za niewiele ponad 2 tysiące złotych trudno dostać więcej. Wprawdzie wygrana w kategorii cena/jakość w naszym teście przypadła produktowi Canona, ale konkurent BenQ należy do starszej generacji urządzeń.

W skrócie:

Projektor nadaje się dla edukacji, firmy, a także graczy. Automatyka korekcji zniekształceń przyspiesza konfigurację.

Zalety:

  • bardzo cichy
  • dużo funkcji prezentacyjnych
  • wygodna instalacja

Wady:

  • długie włączanie
  • światło wydostające się z obudowy

Wykonanie projektora podporządkowane zostało zastosowaniom prezentacyjnym. Trzy regulowane nóżki ułatwiają ustawienie, a automatyka korekcji zniekształceń przyspiesza konfigurację. Jeżeli zaś nie uda się zniekształceń zlikwidować automatycznie, można to zrobić z powodzeniem ręcznie. Trochę za mały jest jedynie zakres powiększenia. Projektor jest za to najcichszy w teście. Liczba gniazd w zupełności wystarczy, a regulacje działają płynnie. BenQ nie ma wejścia LAN, ale obsługuje komunikację bezprzewodową. Opcjonalny do niedawna moduł QCast oferowany jest teraz w standardzie. Dołączony do projektora pilot wygodnie leży w dłoni choć przyciski są zbyt twarde. Wyposażony został za to w laserowy wskaźnik.

BenQ	 MW705 - jedna z lepszych ofert na rynku

BenQ MW705

Ciekawym rozwiązaniem są różne rodzaje obrazów kontrolnych, który można użyć jako tła do pisania. Jest tu na przykład wykres współrzędnych, arkusz kalkulacyjny czy pięciolinia, która może się przydać na lekcjach muzyki. Projektor nadaje się dla graczy. Opóźnienie w przypadku tego modelu (tak zwany input lag) wynosi 49,7ms mieści się więc w akceptowalnym zakresie.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie inteligentny projektor z Windows 11 - oto BenQ EH620

Ocena końcowa 5,8

Możliwości 5,9

Testy 5,7

Jakość 6,1

Opłacalność 7,3

www.benq.pl

2 500,00 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: