BenQ W1700

Jeden z tańszych projektorów z rozdzielczością 4K.

BenQ W1700

W skrócie:

Jeden z tańszych projektorów z rozdzielczością 4K.

Zalety:

  • Niska cena
  • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów
  • Tryb 3D

Wady:

  • Mało detaliczna czerń
  • Brak mechanizmu poprawy płynności ruchu
  • Światło wydobywające się z obudowy

Ten przedstawiciel BenQ jako jeden z pierwszy modeli wyposażony został w najnowszy przetwornik od Texas Instruments pozwalający wyświetlać obraz o rozdzielczości UHD. To, co go wyróżnia na tle konkurencji, to relatywnie niska cena w stosunku do oferowanej rozdzielczości, jedna z najniższych w przypadku modeli 4K.

Obudowa BenQ została ładnie zaprojektowana, sterowanie jest precyzyjne i wygodne. Doskonale spisuje się też pilot dołączony do projektora. Ma ergonomicznie rozłożone przyciski i jest podświetlany. Jest też osłona obiektywu ale jedynie ręczna. Minusem projektu są otwory wentylacyjne przez, które z wnętrza projektora wydobywa się światło. Liczba gniazd jest ograniczona. Co ważne, tylko jeden port HDMI przyjmuje sygnał 4K.

Zobacz również:

  • Jaki projektor będzie najlepszy do kina domowego? Zobacz najciekawsze modele
  • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

W1700 doskonale się kalibruje ale zmiany, jakie trzeba wprowadzić są naprawdę niewielkie. Projektor odtwarza naturalne, czyste i bardzo szczegółowe obrazy. 2200 ANSI lumenów jasności można jednak znaleźć tyko w specyfikacji. Maksymalna zmierzona wartość to około 1300, po kalibracji jedynie 872 ANSI lumenów. To niecałe 40 procent tego, co mówi dokumentacja. Bardzo dobre jest pokrycie przestrzeni barwnej, a zbieżność kolorów prawie idealna. Mało widoczne są za to detale w najciemniejszych partiach odtwarzanych scen.

Najgorzej wypada tryb Bright, w którym jasność jest raz mniejsza, a raz większa. Bywa również tak, że połowa ekranu jest jaśniejsza a połowa ciemniejsza. Problem nie dotyczy chyba pojedynczego egzemplarza. Podobne zachowanie można zaobserwować w bliźniaczym modelu ViewSonic PX 727-4K.

W ustawieniach przewidziano tryb Sport ale obejmuje on jedynie ustawienia barw. Na mundialu przydałaby się jeszcze funkcja poprawy płynności obrazu, a tej BenQ nie ma. Jest za to dostępny tryb 3D, co w najtańszych projektorach 4K DLP nie jest regułą.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: