Benq nScreen i221

To klasyczny komputer all in one, wyposażony w duży monitor o przekątnej 21,5 cali. Wykorzystuje ekonomiczną jednostkę AMD Sempron 210U, zintegrowaną kartę graficzną ATI Radeon X2100 i sprzedawany jest ze starszej generacji systemem Windows XP.

Ładnie zaprojektowany komputer all in one, który schowano w obudowie 21,5-calowego monitora. Wyposażony jest w ekonomiczną jednostkę AMD Sempron 210U o taktowaniu 1,5 GHz (jeden rdzeń) i zintegrowany z płytą główną (chipset AMD M690E) układ graficzny ATI Radeon X2100. Komputer ma standardowo zainstalowany system Windows XP - to dobry wybór, bo wydajność procesora jest dosyć niska. BenQ ma tylko 1 GB pamięci RAM, dlatego Vista działałaby na nim dosyć wolno. Mocną stroną tej konfiguracji jest dobry monitor, który pracuje w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Oferuje duży obszar roboczy i idealnie nadawałby się do oglądania filmów, gdyby nie niska wydajność procesora.

Zastosowanie

Komputery all In one, to często konfiguracje o niskiej wydajności, która w dużej mierze wynika z tego, że w obudowie monitora trudno byłoby zmieścić wydajniejsze, a co za tym idzie oddające dużo ciepła podzespoły. Dlatego też produkty tego typu zbudowane są z wolnych (ekonomicznych/ energooszczędnych) procesorów i wykorzystują zintegrowane z płytą główną podzespoły. Podobnie jest w tym modelu, który wykorzystuje zintegrowany układ graficzny ATI Radeon X2100, który dosyć wolno przetwarza grafikę 3D, ale dobrze sobie radzi w codziennych zastosowaniach. To typowa konfiguracja do pracy i w tej roli spisuje się dobrze (niski pobór prądu, cicha praca). Do gier się nie nadaje - komputer w teście 3DMark06 uzyskał 258 pkt. Chociaż wynik nie jest porywający przewyższa te jakie uzyskaliśmy w testach nettopów zbudowanych w oparciu o tani procesor Atom N270 i zintegrowaną kartę grafiki Intela GMA 4500 (w teście 3DMark06 uzyskują wynik ok. 150 pkt).

Budowa i gniazda

Omawiany model wyposażono w sześć gniazd USB, kartę sieciową (100 Mb/s) i adapter WLAN (b\g). Brakuje napędu optycznego. Dwa gniazda i złącza audio umieszczono z lewej strony, pozostałe zlokalizowano z tyłu obudowy. Z prawej strony monitora na rogu obudowy umieszczono dużą podświetlą na niebiesko gałkę, która służy do uruchamiania komputera i regulacji siły głosu (komputer na wbudowane głośniki). Zastosowany ekran o przekątnej 21,5 cali pracuje z natywną rozdzielczością Full HD – 1920x1080 pikseli. Idealnie nadaje się do codziennej pracy, oferując bardzo duży obszar roboczy (to jeden z największych monitorów jaki zintegrowano w komputerach all In one).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: