BestBuy Easy Home Twin tuner HD

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD to dobra alternatywa dla standardowych tunerów set-top-box wyposażonych tylko w jeden tuner. Ten ma ich dwa, co pozwala na jednoczesne nagrywanie i oglądanie programów z różnych multipleksów. Jest przy tym niedrogi, i dedykowany jest do nowoczesnych telewizorów bo pozbawiony jest gniazda SCART.

Obudowa

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD pod względem konstrukcji obudowy nie różni się od innych tunerów set-top-box. To metalowa skrzyneczka z plastykowym frontem, na którym zamontowano diodę sygnalizującą prace urządzenia, gniazdo USB i czujnik podczerwieni do pilota.

Brak wyświetlacza LED-owego to spora wada. Sam tuner okazuje się poręczny i zajmuje niewiele miejsca obok telewizora (155x110x38 mm).

Zobacz również:

  • Który dekoder DVB-T2/HEVC kupić? Przegląd dekoderów DVB-T2/HEVC 2023

Wyposażenie

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD przeznaczony jest do nowoczesnych telewizorów z gniazdem HDMI, bo nie jest wyposażony w gniazdo SCART, które jest popularne w telewizorach CRT. Oprócz gniazda HDMI i gniazd antenowych (wyjście i wejście) do dyspozycji mamy analogowe i cyfrowe wyjście audio oraz podwójny tuner DVB-T.

Możliwości

Tandem tunerów DVB-T pozwala na jednoczesne oglądanie i nagrywanie dwóch programów nadawanych z różnych multipleksów czy też jednoczesne nagrywanie dwóch różnych programów. Pomaga w tym intuicyjny interfejs programowy, który pozwala na szybkie ustalenie daty i czasu nagrywania programów. Warunkiem jest podłączenie zewnętrznej pamięci USB, czy dysku, bo tuner ten nie posiada wystarczająco dużo własnej pamięci ROM.

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD tuż po uruchomieniu (ok 20 sekund) pokazuje nowoczesny i łatwy w obsłudze interfejs, który jest całkowicie spolszczony. Pilot jest dobrze wykonany, ale wyposażony jest w niewielką liczbę przycisków.

Podczas testów nie mieliśmy żadnych problemów z oglądaniem programów nadawanych w systemie DolbyDigital czy DolbyDigital Plus. Obraz jest dobrej jakości a sam tuner dobrze trzyma sygnał. Próbowaliśmy również odtwarzać za jego pomocą filmy i muzykę nagraną na zewnętrznym nośniku. Niestety miało n problemy z poprawnym rozpoznaniem dysku zewnętrznego z interfejsem USB 3.0 (Iomega). Z dyskiem USB 2.0 działał bez problemów podobnie jak z dyskiem flash USB. Nie mieliśmy większych problemów z odtwarzaniem filmów MKV, ale napisy czasami nie wyświetlały się poprawnie (brak polskich znaków).

Wnioski

BestBuy Easy Home Twin Tuner HD łączy prostotę i spore możliwości. Jako jeden z nielicznych miał problemy z poprawnym rozpoznaniem dysku zewnętrznego USB 3.0 (1 TB), ale poza tym spisywał się dobrze. Bez problemów odbiera naziemną cyfrową telewizje bo obsługuje wszystkie wymagane kodeki audio i wideo. Fajnie, że wyposażony jest w dwa tunery DVB-T, które znacznie zakąszają jego funkcjonalność.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: