BinSoft mpFirma

Program mpFirma to rozbudowane narzędzie BinSoftu do obsługi sprzedaży.

W skrócie:

Program mpFirma to rozbudowane narzędzie BinSoftu do obsługi sprzedaży.

Zalety:

  • Model subskrypcyjny
  • Obsługa systemu macOS

Program składa się z kilku zintegrowanych modułów, takich jak: Sprzedaż i Zakup, Magazyn, CRM, Ofertowanie, Zamówienia, Serwis i Reklamacje, które uzupełniają liczne rejestry ułatwiające prowadzenie każdej firmy, np. umów i korespondencji. Punktem wyjścia może być program mpFaktura (149 zł), który umożliwia wystawianie różnego rodzaju dokumentów handlowych, takich jak: faktury, rachunki i paragony, oraz prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej. Aplikacja mpFirma (249 zł) rozszerza jego funkcje o obsługę ofert, funkcjonalny moduł zarządzania relacjami z klientami, moduł serwisu i napraw oraz rejestry umów i korespondencji.

Producent udostępnia oprogramowanie mpFirma w wersji dla systemów Windows oraz (co rzadko spotykane) macOS. Teraz możesz obsługiwać swoją firmę na komputerze Apple, bez konieczności kupowania peceta tylko po to, aby wystawiać faktury swoim kontrahentom. Natywna aplikacja dla OS X oferuje wszystkie funkcje programu, w tym możliwość fiskalizowania oraz drukowania paragonów i faktur na drukarkach fiskalnych. Co więcej, z jednej bazy danych mogą korzystać pracownicy na komputerach PC i Mac. Baza danych może być uruchamiana lokalnie w sieci komputerowej firmy lub w chmurze bsxCloud.

Zobacz również:

  • Przegląd programów do fakturowania 2023

Program mpFirma, analogicznie do mpFaktury, pozwala na wystawianie wszystkich rodzajów faktur: VAT, WNT, eksportowe, marża, RR, pro-forma, zaliczkowe. Program obsługuje faktury walutowe w języku polskim angielskim i niemieckim oraz dokumenty dwujęzyczne. Umożliwia również rejestrację faktur zakupu. Dokumenty handlowe (sprzedażowe i zakupowe) mogą zostać w łatwy sposób wyeksportowane do wielu popularnych programów księgowych i przekazane do biura rachunkowego. Dzięki temu księgowe nie muszą wprowadzać danych z tych dokumentów ręcznie. Narzędzie współpracuje z takimi programami, jak: Comarch Optima, Insert Rachmistrz/Rewizor, WAPRO Kaper/Fakir, RAMZES, R2KSIĘGA i Mała Księgowość Rzeczpospolitej.

Program firmy BinSoft ma moduł magazynu, umożliwiający zdefiniowanie dowolnej liczby magazynów, prowadzenie gospodarki magazynowej z wykorzystaniem dokumentów PZ, WZ, PW i RW oraz wygodną sprzedaż z wykorzystaniem czytników kodów kreskowych oraz okna szybkiej sprzedaży (POS). Program obsługuje drukowanie paragonów na drukarkach fiskalnych Posnet, Thermal, Novitus, Innova, Elzab oraz Farex (dwie ostatnie za pośrednictwem aplikacji bsxPrinter).

Aplikacja mpFirma to kompletny i wszechstronny program do prowadzenia sprzedaży, który z jednego miejsca pozwala realizować zamówienia z wielu źródeł. Można wprowadzać je ręcznie lub importować z serwisów Allegro, eBay, Amazon, ShopGold, Cdiscount, a dokupując dodatkowe integracje,- również z innego popularnego oprogramowania sklepów internetowych.

Program dostarczany jest na zasadach subskrypcji, dzięki czemu zawsze można korzystać z jego najnowszej wersji. To ważne, gdy zmiany w przepisach pojawiają się często. Ostatnia wersja mpFirmy została przygotowana do zmian w obowiązku prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i pliku JPK. Program pozwala wygenerować i wysłać pliki JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG, choć należy pamiętać że jest to program do fakturowania, a nie do prowadzenia uproszczonej księgowości (brak KPiR i rejestru VAT).