BitDefender Internet Security 2010

Program odpowiada za zabezpieczenie komputera: blokuje spam, ochrania komunikatory poprzez szyfrowanie transmisji i pozwala kontrolować poczynania dzieci w Internecie. Użytkownik programu może zdefiniować jakie jeszcze dane chce chronić: adresy e-mail, numery PIN, rejestr systemowy czy pliki cookie.

Filtr antyspamowy w tym pakiecie jest równie rozbudowany jak w G DATA, zaś pasek narzędzi antyspamowych dołączany do klienta pocztowego – absolutnie najlepszy. Nie zabrakło tu nawet specjalnego kreatora, który pomaga i przyspiesza naukę filtru bayesiańskiego.

Oryginalną metodą ochrony komunikatorów jest szyfrowanie transmisji. Szkoda, że obsługuje tylko komunikatory Yahoo! Messenger i Windows Live Messenger (MSN). Na tej samej karcie dostępne są opcje pozwalające na tworzenie na dysku szyfrowanych, zabezpieczonych hasłem kontenerów i przechowywanie w nich dowolnych plików.

Moduł ochrony tożsamości został równie dokładnie dopracowany, ochronie podlegają wszelkie informacje, które zdefiniuje użytkownik (dodaje się je tam samo jak reguły w zaporze; dostępne są predefiniowane kategorie, np. adresy e-mail, numery PIN, adresy, numery telefonów, kart płatniczych itd.), a także rejestr systemowy, pliki cookies oraz skrypty.

Wielkie brawa za kontrolę rodzicielską. Jest ona tutaj rozdzielona na WWW, aplikacje i ruch komunikatorów. W każdej z tych kategorii można oddzielnie ustawić reguły dostępu, wykluczenia, wpisy na białej liście itp. Do tego dochodzi kontrola treści przepływających przez komputer poprzez przeglądarki i klienty pocztowe, na podstawie słów kluczowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: