BlackVue DR590-2CH

Zalety:

  • rejestrowanie obrazu w Full HD
  • obrotowe uchwyty
  • tryb parkingowy

Wady:

  • brak WI-fi i GPS
  • konieczność podpinania do akumulatora dla trybu parkingowego
  • brak aplikacji mobilnej

BlackVue DR590-2CH to rejestrator dwukanałowy. Co może skłonić do jego zakupu?

BlackVue DR590-2CH to dwukanałowy rejestrator samochodowy, nagrywający filmy w rozdzielczości Full HD. Jego największą zaletą jest możliwość nagrywania, niemal pełnej perspektywy zdarzeń wokół auta. Zastosowanie dwóch kamer ułatwia rozwiązywanie sporów dostarczając kompletne nagrania zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. W przedniej kamerze zastosowano matrycę Sony Stravis CMOS o rozdzielczości 2,1 Mp. Jest ona w stanie nagrywać obraz Full HD (1920 x 1080 px) przy 30 fps, oraz HD (1280 x 720) również w 30 fps. Kąt widoczności dla zastosowanego obiektywu wynosi 139 stopni (po przekątnej), 116 stopni (w poziomie) oraz 61 stopni (w pionie). Tylna kamera otrzymała matrycę CMOS o rozdzielczości 2.0 Mp. Kąt widoczności jej obiektywu wynosi 140 stopni (po przekątnej), 115 stopni (w poziomie) oraz 60 stopni (w pionie). Parametry nagrywania są w tym wypadku identyczne jak w przypadku przedniego rejestratora. Producent nie zastosował modułu Wi-Fi, ani GPS, ten drugi możemy dokupić w formie akcesoryjnej. Podczas edycji zarejestrowanych za pomocą kamery nagrań 9co robimy na komputerze lub laptopie) mamy możliwość nałożenia okienka z tylnej kamery na obraz nagrywany z przedniego rejestratora. Jeżeli posiadamy akcesoryjny moduł GPS możemy dodatkowo śledzić przebieg i prędkość naszej trasy. Dodatkowo system może nakładać na nagranie datę, godzinę oraz nazwę wideo rejestratora.

BlackVue DR590-2CH jest przyklejany bezpośrednio do wewnętrznej strony szyby samochodu. Dzięki zastosowaniu obrotowych uchwytów nie ma problemu z odpowiednim ustawieniem perspektywy. Kamera BlackVue DR590-2CH posiada także tryb parkingowy. Aby z niego skorzystać, musimy podpiąć sprzęt bezpośrednio do zasilania samochodu (plus i minus z akumulatora).

Podsumowując: BlackVue DR590-2CH to najtańszy z testowanych przez nas dwukanałowych wideo rejestratorów. W stosunku do droższych modeli zabrakło wbudowanego modułu Wi-FI, GPS (dostępne opcjonalnie) oraz obsługi aplikacji mobilnej. Nagrywa treści w rozdzielczości Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki zastosowaniu markowego przetwornika Sony Stravis obraz jest w pełni zadowalający. Bardzo dużą zaletą tego wideo rejestratora jest zastosowanie dodatkowej tylnej kamery. W naszej ocenie BlackVue DR590-2CH to bardzo dobry rejestrator dwukanałowy dla mniej wymagającego użytkownika. Nie posiada wielu dodatków, ale bardzo dobrze spełnia swoją podstawową funkcję.