BlackVue DR750S-1CH

BlackVue DR750S-1CH to kamera kosztująca niemal 1400 złotych. Czego możemy spodziewać się w tej kwocie?

Zalety:

  • Zapis obrazu w jakości Full HD
  • Automatyczne przełączanie trybu zapisu
  • Zapisywanie plików w chmurze
  • Możliwość podglądu za pomocą aplikacji
  • Wbudowany moduł GPS

Wady:

  • Brak zabezpieczenia przed nadpisaniem plików na karcie pamięci

BlackVue DR750S-1CH to rejestrator samochodowy z górnej półki cenowej. Jest wyposażony w sensor SONY Starvis, oferuje kąt widzenia 139°, posiada funkcję "night vision", zwiększającą czułość ISO w przypadku obszarów niedoświetlonych, nie rozjaśniając jednocześnie obrazu w miejscach, gdzie natężenie światła jest wystarczające. Umożliwia zapis obrazu w jakości Full HD 1080p (60 kl./s). Zintegrowane z rejestratorem czujniki wstrząsu oraz ruchu automatycznie przełączą kamerę we właściwy tryb zapisu: normal - podczas jazdy, parking - podczas postoju, gdy czujnik ruchu wykryje ruch przed obiektywem kamery, event - podczas jazdy lub postoju, gdy czujnik wstrząsu zarejestruje przeciążenie np. w momencie kolizji drogowej. Pliki z zarejestrowanym materiałem zostają oznaczone odpowiednio do trybu w jakim zostały zapisane. Jednak uwaga - dużym minusem jest brak możliwości zabezpieczenia bieżącego nagrania przed nadpisaniem. Zintegrowany z rejestratorem odbiornik GPS umożliwia zapis dodatkowych danych, takich jak prędkość i pozycja pojazdu na mapie.

Z drugiej strony BlackVue DR750S-1CH korzysta z rozwiązanie BlackVue Over the Cloud - dzięki niemu połączysz się ze swoim rejestratorem w dowolnym czasie, z każdego miejsca na świecie, wykorzystując do tego dedykowaną aplikację na urządzenia przenośne. Można też w ten sposób tworzyć kopie zapasowe plików i przechowywać je w chmurze. Kolejna zaleta to tryb parkingowy - gdy aktywowany zostanie czujnik ruchu lub czujnik wstrząsu, wideorejestrator rozpoczyna automatyczne nagrywanie.

Podsumowując: BlackVue DR750S-1CH to urządzenie, któremu ciężko postawić jakieś większe zarzuty. Sprawdzi się na drodze i na parkingu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: