Blackview Hero 1

Blackview Hero 1 to niedroga kamera, jednak może się spodobać. Dlaczego?

W skrócie:

Blackview Hero 1 to niedroga kamera, która pozwala nagrać dobrej jakości filmy.

Zalety:

  • Szeroki kąt widzenia
  • Dobra jakość nagrań
  • Dobra stabilizacja obrazu
  • Zestaw akcesoriów

Wady:

  • Niestabilne Wi-fi
  • Przy pełnym nasłonecznieniu pojawiają się defekty

Blackview Hero 1 to kamera sportowa z niższej półki cenowej, która może zainteresować osoby nie potrzebujące nagrywania w 4K. Umożliwia za to rejestrację obrazu w rozdzielczości 2304 x 1296 pikseli (tzw. 2,3 K) oraz Full HD przy 60 kl/s. Za jego jakość odpowiada matryca SONY IMX206, a rejestruje go obiektyw o kącie widzenia wynoszącym aż 170°. Nagranie można podejrzeć na 2-calowym wyświetlaczu LCD. Na plus temu urządzeniu należy policzyć świetną stabilizację obrazu, która posłuży w każdych warunkach. Niewielkim minusem jest fakt, że przy nagrywaniu w pełnym słońcu w kątach i po bokach obrazu mogą pojawić się jasne plamki.

Blackview Hero 1 wyposażono w akumulator litowo-jonowy 1050 mAh, który powinien wystarczyć na 120 minut rejestracji obrazu - wszystko zależy oczywiście od tego, z jaką jakością nagrywamy oraz jak długie są klipy. Dane zapisuje na karcie pamięci microSD lub microSDHC (do 64 GB, wersja class 10). Ta kamera akcji posiada cyfrowe wyjście HDMI oraz wyjście AV. Zapisane dane można przerzucać za pomocą Wi-fi, tu jednak drugi minus - bardzo często połączenie rwie się, co jest szczególnie irytujące, gdy następuje to przy przerzucaniu większych plików.

Blackview Hero 1 dostarczana jest wraz z zestawem akcesoriów: obudową wodoodporną (szczelność do 30m), zestawem uchwytów, kablem USB, adapterem, ściereczką do obiektywu. Podsumowując: choć cena nieduża, jest to naprawdę wart uwagi zakup!