Blow 2501SD

Blow 2501SD to prosty tuner DVB-T, który pozwala na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej wszystkim telewizorom wyposażonym w gniazdo SCART. Niestety nie umożliwia on oglądanie telewizji HDTV więc nie spełnia oficjalnych zaleceń Ministerstwa Cyfryzacji.

Blow 2501SD dzięki obrotowej głowicy z wtykiem zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo praktyczny. Po podłączeniu do gniazda SCART umieszczonego z tyłu telewizora jest on praktycznie niewidoczny. Z przodu wyprowadzamy jedynie czujnik podczerwieni do pilota.

Blow 2501SD

Blow 2501SD - obrotowa głowica

Możliwości

Blow 2501SD oferuje elektroniczny przewodnik po programach, dzięki któremu można bezpośrednio na ekranie telewizora podejrzeć program telewizyjny z krótkimi opisami programów oraz funkcję PVR, która umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrznej pamięci, podłączanej do wbudowanego gniazda USB. Do gniazda USB można też podłączyć nośnik z filmami nagranymi w formatach MP4, DivX 4, 5, 6 i AVI (maksymalna rozdzielczość - HD Ready), muzyką MP3 czy zdjęciami (BMP, JPG) które dzięki temu urządzeniu będzie można wyświetlić na ekranie telewizora. Do dyspozycji są jeszcze funkcja blokady rodzicielskiej i opcja odtwarzania programu z opóźnieniem (Time-shift). Urządzenie jest proste i łatwe w użyciu, ma również możliwość aktualizacji wbudowanego oprogramowania przez port USB.

Blow 2501SD

Blow 2501SD - pilot

Pilot zasilany jest dwoma bateriami AAA. To standardowa konstrukcja, która niczym specjalnym się nie wyróżnia.

Brak HD

Tuner DVB-T wyposażony jest w wyjście i wejście antenowe, gniazdo SPDIF, mini-USB i zasilające. Brak gniazda HDMI to poważna wada.

Pamiętajmy, że nawet do starych telewizorów kupić musimy tuner DVB-T z odbiorem sygnału HD. Dlaczego? Bo tunery te automatycznie konwertują sygnał do standardu SD, a mając tuner SD i próbując oglądać program nadawany w standardzie HD niestety go nie obejrzymy. Ekran będzie czarny a słyszalny będzie tylko dźwięk. Co istotne różnice w cenie pomiędzy Blow 2501SD a tunerem tej samej firmy ale z możliwością odbioru HDTV i pełną obsługą kodeków Dolby Digital (Blow DVB-T 4705HD) jest niewielka i wynosi tylko kilkadziesiąt złotych.

Wnioski

Producent dedykuje ten tuner do starszej generacji telewizorów, jednak według nas jest to nieopłacalny zakup, bo po prostu nie spełnia on warunków przewidzianych w ustawie określającej minimalne wymagania dla tunera DVB-T do odbioru sygnału cyfrowej telewizji w Polsce. W efekcie nie obejrzymy programów nadawanych w standardzie HDTV.

Zobacz nasz ranking tunerów DVB-T


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: