Blow 500 Sirocco

Ranking: Ranking najlepszych GPS-ów 2011/11

Blow 500 Sirocco to funkcjonalny GPS z nową wersją AutoMapy Europe 6.8. Nawigację możemy za pomocą modułu Bluetooth sparować z telefonem. Dysponuje też dobrej jakości ekranem o przekątnej 5 cali, który pracuje w rozdzielczości 800x480 pikseli.

Obudowa

Blow 500 Sirocco to stylowy GPS, który świetnie się prezentuje i jest praktyczny. Tylna ścianka obudowy GPS-a pokryta jest antypoślizgową powłoką. To solidna konstrukcja, w której nic nie trzeszczy nie wypacza się. Dzięki zamontowanemu na górze obudowy wyłącznikowi, możemy szybko włączyć lub wyłączyć nawigację. W obudowie zamontowano gniazda: USB 2.0, wyjście słuchawkowe, slot na karty micro SD HC a także wejście Audio - Video do podłączenia np. kamery cofania lub innego zestawu audio - wideo. Z tyłu obudowy producent umieścił mikrofon i przycisk do restartowania nawigacji. Jest też miejsce na rysik, który chowa się w obudowie.

Zainstalowanie wejść po lewej stronie obudowy, czyli od strony kierowcy, jest bardzo praktyczne, bo ma on do nich łatwy dostęp. Po zakończonej jeździe nawigację możemy zabrać ze sobą w gustownym etui, które jest dołączane do GPS-a. W pudełku oprócz etui znajdziemy także: ładowarkę pod zapalniczkę oraz słuchawki.

Blow 500 Sirocco dysponuje też prostym, ale funkcjonalnym uchwytem, który dobrze trzyma nawigacje, nawet na wyboistych drogach.

Galileo - europejski system nawigacji satelitarnej zainauguruje 20 października

Dodatki

Blow 500 Sirocco to nie tylko nawigacja, to małe centrum multimedialne w Twoim aucie. Nawigacja posiada bogate funkcje odtwarzania filmów oraz plików MP3. Dzięki nadajnikowi FM wbudowanego w urządzenie możemy za pomocą radia samochodowego posłuchać swoich ulubionych utworów MP3. Producent nie zapomniał także o przeglądarce internetowej oraz czytniku ebooków w formacie txt.

Nawigacja Google udostępniona w Polsce

Ekran

Blow 500 Sirocco wyposażony jest w 5 calowy ekran, który sprawdzi się w małych jak i większych samochodach osobowych. Dzięki wyższej od standardowej rozdzielczości 800x480 pikseli, wyświetlany obraz jest szczegółowy i czytelny. Jedyny mankament, jaki zauważyliśmy to słabe odwzorowanie barw, które nie ma jednak wpływu na komfort z użytkowania nawigacji a jedynie podczas przeglądania zdjęć.

Blow 500 Sirocco

Blow 500 Sirocco

Mapa

Blow 500 Sirocco wyposażony jest w moduł Blutooth za pomocą, którego możemy połączyć się z telefonem GSM i wówczas zainstalowan w tym GPS-e AutoMapa 6.8 będzie pobierać pobiera dane o korkach i wypadkach na drodze. To ważne, bo na podstawie tych danych mapa potrafi sama wytyczać objazdy (system Traffic). Dzięki niemu Blow 500 Sirocco świetnie sprawdza się w codziennych dojazdach do pracy. Użytkownicy tego GPS-a mogą też korzystać z asystenta pasa ruchu dla polskich i europejskich drogach, który ułatwia pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i rozjazdów. Pomocna w pokonywaniu zakorkowanych ulic miast jest też możliwość oceny bieżącej sytuacji drogowej na ekranie nawigacji. W stosunku do poprzednich wersji oprogramowania dodane zostały, m.in. informacje o progach zwalniających, sygnalizacji świetlnej i uaktualnione pozycje słupków pikietażowych, pomocne przy korzystaniu z łączności CB.

Blow 500 Sirocco

Blow 500 Sirocco

Jakość pracy

Blow 500 Sirocco wyposażony jest w procesor MTK MT3328N i dwukanałowy odbiornik GPS SiRF Starr 3i+ . Wbudowane 128 MB pamięci RAM zapewnia komfort użytkowania nawigacji z AutoMapą 6. GPS nie ma problemów z płynnym wyznaczaniem tras przez AutoMapę, czy też wyświetlaniem konturów budynków w 3D. Wszystko robi płynnie, bez znaczących przeskoków lub "czkawek". Moduł Taraffic AutoMapy poprawnie loguje się na serwery uaktualniając informacje o korkach i utrudnieniach w ruchu. Ładowarka samochodowa dołożona do omawianego zestawu zakłóca stacje radiowe FM - producent musi pomyśleć o jej zmianie.

Blow 500 Sirocco

Blow 500 Sirocco

Wnioski

Blow 500 Sirocco to dobra nawigacja, która bez problemów może konkurować z najlepszymi nawigacjami. Świetna mapa, dobrej, jakości ekran o wysokiej rozdzielczości to tylko nieliczne z jej zalet. Świetnie wypada w korelacji ceny do możliwości.

Zobacz inne testy nawigacji GPS


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: