Blow GPS43A + AutoMapa EU

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Sprawdzona mapa
  • Prosty i funkcjonalny uchwyt

Wady:

  • Niska rozdzielczość ekranu

Blow GPS43A to tania nawigacja z 4,3 calowym ekranem i mapą AutoMapa Polski XL. To idealny GPS do małych i średnich samochodów osobowych.

Obudowa

Blow GPS43A podobnie jak jej poprzednik 43FBT oferuje cienką i stylową obudowę wykonaną z plastyku. Z lewej strony obudowy umieszczono czytnik kart pamięci (microSDHC), gniazdo USB. N górze obudowy zamontowano przycisk do uruchamiania nawigacji. Całość tworzy prostą, i funkcjonalną konstrukcję, która sprawdza się w codziennym zastosowaniu (na obudowie nie są widoczne odciski palców czy kurz).

Wyposażenie

Blow GPS43A wyposażono szybszy (500 MHz) w porównaniu do 43FBT procesor i większą (128 MB) ilość pamięci operacyjnej, co pozytywnie wpływa na szybkość pracy nawigacji. Szczególnie, że Automapa szybko wysysa zasoby sprzętowe.

Ekran to standardowa konstrukcja, znana z najtańszych modeli GPS-ów. Można się nim posługiwać za pomocą rysika (dodawany do urządzenia) lub palca. System pozycjonowania dotyku nie jest idealny, ale pod tym względem nie odstaje od średniej.

Blow GPS43A

Blow GPS43A

GPS-a mocuje się do przedniej szyby za pomocą standardowego uchwytu, wyposażonego w ruchomą głowicę i dużą przyssawkę. Nawet na większych wybojach nawigacja trzymała się stabilnie i mocno. Co istotne można ją szybko zamontować i zdemontować

Możliwości

Blow GPS43A w naszym zestawieniu okazała się całkiem dobra w kategorii opłacalności, czyli oferuje dobry stosunek ceny do możliwości. Korzysta z ekranu o 4,3-calowej przekątnej, pracującego w naturalnej rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Obszar wyświetlania mapy nie jest duży, ale dzięki temu nawigacja ta idealnie będzie pasować do najmniejszych samochodów osobowych. Co istotne mniejsza rozdzielczość nie obciąża tak procesora i nawigacja dzięki temu działa szybko i bez zadyszki.

Blow GPS43A

Blow GPS43A

AutoMapa Polska XL to dokłada i popularna mapa nawigacyjna Polski. Zawiera wszystkie kategorie dróg od autostrad, poprzez drogi szybkiego ruchu, drogi międzynarodowe i krajowe, aż po drogi lokalne, a nawet gruntowe i leśne. Unikatową cechą AutoMapy są trójwymiarowe wizualizacji budynków w blisko 700 miastach i miejscowościach w Polsce, oraz precyzyjnych obrysów poszczególnych pozostałych budynków w pozostałej części kraju. Oczywiście wyposażona jest też w. Punkty Użyteczności Publicznej (POI), które są codziennie aktualizowane przez portal społecznościowy miplo.pl.

W praktyce nawigacja nie działa zawsze perfekcyjnie, podczas jazdy po polskich bezdrożach czasami wybierała trasy po których z ledwością dało się przejechać samochodem osobowym. Niestety od tej wady nie są wolne nawet znacznie droższe GPS-y. Z pewnością dużym plusem tej nawigacji jest szybkie nawiązywanie połączenia i dobre trzymanie sygnału, który nie gubił się podczas jazdy w miastach i leśnych duktach.

Wnioski

Blow GPS43A wyposażony jest w system Windows CE 6.0 i można go kupić w wersji bez mapy i z AutoMapą. Procesor nie należy do najszybszych, ale w tej konfiguracji w zupełności wystarcza. Mapa jest dopracowana i jak najbardziej godna polecenia i świetnie sprawdza się w Polsce.

Zobacz inne testy GPS-ów