Blow GPS43A + AutoMapa EU

Zalety:

  • Przystępna cena
  • Sprawdzona mapa
  • Prosty i funkcjonalny uchwyt

Wady:

  • Niska rozdzielczość ekranu

Blow GPS43A to tania nawigacja z 4,3 calowym ekranem i mapą AutoMapa Polski XL. To idealny GPS do małych i średnich samochodów osobowych.

Obudowa

Blow GPS43A podobnie jak jej poprzednik 43FBT oferuje cienką i stylową obudowę wykonaną z plastyku. Z lewej strony obudowy umieszczono czytnik kart pamięci (microSDHC), gniazdo USB. N górze obudowy zamontowano przycisk do uruchamiania nawigacji. Całość tworzy prostą, i funkcjonalną konstrukcję, która sprawdza się w codziennym zastosowaniu (na obudowie nie są widoczne odciski palców czy kurz).

Wyposażenie

Blow GPS43A wyposażono szybszy (500 MHz) w porównaniu do 43FBT procesor i większą (128 MB) ilość pamięci operacyjnej, co pozytywnie wpływa na szybkość pracy nawigacji. Szczególnie, że Automapa szybko wysysa zasoby sprzętowe.

Ekran to standardowa konstrukcja, znana z najtańszych modeli GPS-ów. Można się nim posługiwać za pomocą rysika (dodawany do urządzenia) lub palca. System pozycjonowania dotyku nie jest idealny, ale pod tym względem nie odstaje od średniej.

Blow GPS43A  + AutoMapa EU

Blow GPS43A

GPS-a mocuje się do przedniej szyby za pomocą standardowego uchwytu, wyposażonego w ruchomą głowicę i dużą przyssawkę. Nawet na większych wybojach nawigacja trzymała się stabilnie i mocno. Co istotne można ją szybko zamontować i zdemontować

Możliwości

Blow GPS43A w naszym zestawieniu okazała się całkiem dobra w kategorii opłacalności, czyli oferuje dobry stosunek ceny do możliwości. Korzysta z ekranu o 4,3-calowej przekątnej, pracującego w naturalnej rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Obszar wyświetlania mapy nie jest duży, ale dzięki temu nawigacja ta idealnie będzie pasować do najmniejszych samochodów osobowych. Co istotne mniejsza rozdzielczość nie obciąża tak procesora i nawigacja dzięki temu działa szybko i bez zadyszki.

Blow GPS43A  + AutoMapa EU

Blow GPS43A

AutoMapa Polska XL to dokłada i popularna mapa nawigacyjna Polski. Zawiera wszystkie kategorie dróg od autostrad, poprzez drogi szybkiego ruchu, drogi międzynarodowe i krajowe, aż po drogi lokalne, a nawet gruntowe i leśne. Unikatową cechą AutoMapy są trójwymiarowe wizualizacji budynków w blisko 700 miastach i miejscowościach w Polsce, oraz precyzyjnych obrysów poszczególnych pozostałych budynków w pozostałej części kraju. Oczywiście wyposażona jest też w. Punkty Użyteczności Publicznej (POI), które są codziennie aktualizowane przez portal społecznościowy miplo.pl.

W praktyce nawigacja nie działa zawsze perfekcyjnie, podczas jazdy po polskich bezdrożach czasami wybierała trasy po których z ledwością dało się przejechać samochodem osobowym. Niestety od tej wady nie są wolne nawet znacznie droższe GPS-y. Z pewnością dużym plusem tej nawigacji jest szybkie nawiązywanie połączenia i dobre trzymanie sygnału, który nie gubił się podczas jazdy w miastach i leśnych duktach.

Wnioski

Blow GPS43A wyposażony jest w system Windows CE 6.0 i można go kupić w wersji bez mapy i z AutoMapą. Procesor nie należy do najszybszych, ale w tej konfiguracji w zupełności wystarcza. Mapa jest dopracowana i jak najbardziej godna polecenia i świetnie sprawdza się w Polsce.

Zobacz inne testy GPS-ów