Blow GPS43Vbt

Zalety:

  • Funkcje multimedialne
  • Dobra mapa w zestawie
  • Stabilne utrzymywanie sygnału GPS

Wady:

  • Nie każdemu przypadnie do gustu wygląd urządzenia

Test nawigacji satelitarnej GPS43Vbt nieznanej nam wcześniej marki Blow wykazał, że i mało znane urządzenie może wykazywać się dobrymi właściwościami eksploatacyjnymi.

Test nawigacji satelitarnej GPS43Vbt nieznanej nam wcześniej marki Blow wykazał, że i mało znane urządzenie może wykazywać się dobrymi właściwościami eksploatacyjnymi. Nawigację wyposażono w ekran o typowej dziś przekątnej 4,3 cala. Pozwala on na komfortowe korzystanie z wszelkich jego funkcji. Ekran cechuje się dobra jakością obrazu – jest kontrastowy, ma poprawne barwy i jest wyraźny. Jasność także jest niezła, ale w skrajnie złych warunkach może okazać się nieco zbyt niska. Czułość i precyzja sterowania funkcjami na ekranie dotykowym nie dają powodów do narzekań.

Jakość wykonania nawigacji budzi zaufanie. Gumowana obudowa jest odporna na uszkodzenia i zarysowania choć jej stylistyka nie każdemu przypadnie do gustu.. Dołączony do urządzenia uchwyt pozwala na dość duży zakres regulacji, a jego montaż do szyby samochodowej nie jest trudny. Także i jego jakość wykonania zadowala – nie odpada od szyby i nie drży podczas jazdy na gorszych drogach. Oprócz niego do urządzenia dołączono jeszcze ładowarkę sieciową, samochodową i kabel USB i słuchawki.

Wymiana danych może nastąpić poprzez łącze USB lub Bluetooth. Mapy i pliki dostarczane są na kartach SD. Oprócz podstawowej funkcji Blow GPS43Vbt może tez obsługiwać multimedia – pozwala na przeglądanie zdjęć, odtwarza filmy i muzykę, może też służyć jako zestaw głośnomówiący.

Dostarczony nam do testów egzemplarz został wyposażony w AutoMapę 5.5.0 z krajami Europy. Da się o niej napisać dokładnie to samo co przy okazji testów nawigacji Navroad - nieco zastrzeżeń można mieć do interfejsu i systemu wprowadzania danych i planowania tras, ale po jakimś czasie da się z nim oswoić. Mapa jest za to bardzo precyzyjna – zawiera plany wszystkich miejscowości, w większym miastach nie ma też problemu z ustaleniem numeru budynku czy celu podróży. Wytyczone trasy próbne okazywały się być precyzyjne, choć w kilku punktach brakowało im finezji z jaką poruszały się doświadczony kierowca, dobrze znający drogę. Czas wyznaczania tras nie raził, zaś ich długość była niemal optymalna. Czytelność mapy stoi na wysokim poziomie.

Odnajdowanie sygnału GPS i ustalenie aktualnej pozycji na mapie trwało około dwudziestu sekund co jest dobrym rezultatem. Jazda z tym GPS-em nie nastręcza kłopotów – utrata sygnału zdarzała się tylko w trudnych warunkach.

Blow GPS43 Vbt mimo iż nie pochodzi od znanego producenta wypadł w naszym teście bardzo dobrze – doskonale radzi sobie z odnalezieniem i utrzymaniem sygnału GPS, posiada funkcje multimedialne, a jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Jest to model godny polecenia.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier