Blow GPS50B

Zalety:

  • Świetna mapa
  • Intuicyjny interfejs
  • Uniwersalny rozmiar

Wady:

  • Problemy z poprawnym rejestrowaniem dotyku
  • Brak Bluetooth

Blow GPS50B to następca popularnego modelu 50YB, jest od niego szybszy i ma nowszą wersję okienek. To praktyczny GPS, który korzysta z Automapy i sprawdzi się w małych jak i dużych samochodach osobowych, bo wyposażony jest w 5 calowy ekran.

Obudowa

Blow GPS50B oferuje prostą, ale sztywną obudowę wykonaną w całości z dobrej jakości plastyku. Gumowane wykończenie boków i spodu obudowy to bardzo dobrym pomysł, bo dzięki niemu obudowa jest odporna na porysowanie, wygodnie też trzyma się ją w dłoni i nie jest widoczny na niej kurz.

Blow GPS50B

Blow GPS50B

Do nawigacji dołączany jest też całkiem spory uchwyt samochodowy, który pozwala na montaż nawigacji na szybie samochodu. Jest wygodny i dobrze trzyma nawigację nawet na wyboistych drogach. Prosta konstrukcja pozwala na szybkie dostosowanie położenie nawigacji, czy też jej obracania. Nie mieliśmy też żadnych problemów z szybkim zamocowaniem i zdjęciem nawigacji z uchwytu.

Możliwości

Blow GPS50B stawia na sprawdzona mapę i to dobry wybór, bo najnowsza AutoMapa ciągle jest w ścisłej czołówce. Jednak aby móc z niej wygodnie korzystać potrzebny jest mocny procesor i duża ilość pamięci RAM. Blow GPS50B z 500 MHz okazuje się dobrym wyborem do tego typu oprogramowania, choć nie jest to mistrz wydajności. Dzieje się tak dlatego, bo zastosowany ekran ma dosyć niską rozdzielczość 480x272 pikseli, co wiąże się z wyświetlaniem mniejszej ilości danych i w efekcie mniejszego obciążenia procesora.

Blow GPS50B

Blow GPS50B

Ekran o przekątnej 5 cali to według nas uniwersalny rozmiar, bo nawigacja nie jest za duża i możemy ją używać nawet w małych samochodach a jednocześnie dobrze sprawdzi się i większych samochodach. Wyświetlane opcje są dosyć duże i powinno się je wygodnie wybierać palcem, niestety czasami nawet kilkukrotne klikanie nie powoduje żadnego efektu. Pomaga wówczas zamontowany w obudowie rysik. wygodnie się je wybiera palcem, w obudowie znajdziemy też rysik. Zastrzeżenia można też mieć do dosyć niepewnego działania nawigacji, która potrzebuje czasami chwilki, aby zareagować na wybierane opcje.

Blow GPS50B

Blow GPS50B

Wnioski

Blow GPS50B mógłby dysponować lepszym ekranem o wyższej rozdzielczości, ale i tak nie jest źle. Głośność wypowiadanych komunikatów jest dobra a zastosowana mapa to klasyka sprawdzona przez wielu kierowców. Szkoda tylko że wybieranie opcji dział tak kapryśnie, bo do trzymania sygnału czy też sposobu wytyczania tras nie można mieć większych zastrzeżeń.

Zobacz inne testy GPS-ów