Blow GPS50Rbt MapaMap Top

Blow GPS50Rbt już raz gościł w naszej redakcji, ale w wersji z AutoMapą. Tym razem sprawdziliśmy jak urządzenie sprawuje się we współpracy z mapą MapaMap Top w wersji 6.0.9

Urządzenie wyposażono w ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 480x272 punkty. Ekran wyświetla obraz dobrej jakości, zapewnia też wysoki komfort sterowania menu ekranowym i ekranową klawiaturą, jednakże nieco ustępował on teoretycznie identycznemu testowanemu wcześniej. Najprawdopodobniej winę za to ponoszą bardzo niskie temperatury, przy których testowaliśmy GPS.

Blow GPS50Rbt wykonany jest z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia materiałów. Przycisk do włączania/wybudzania umieszczono u góry. Niestety wszystkie gniazda, w tym służące do podłączenia zasilania USB i kart pamięci umieszczono po lewej stronie obudowy pod pokrywką. Jest to bardzo niewygodne i niepraktyczne rozwiązania.

Uchwyt do mocowania na szybie jest dobrze wykonany i zapewnie niezły zakres regulacji, ale trudno go przylepić i umieścić w nim urządzenie.

Blow GPS50Rbt został wyposażony w procesor Centrality Atlas ARM926T-AT4X0A (400 MHz) i pracuje pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0. Szybkość działania jest zadowalająca. Blow to nie tylko nawigacja, wyposażono go w szereg innych funkcji: możliwość odtwarzania filmów, muzyki, przeglądania zdjęć i e-booków. Najważniejszym z dodatków jest jednak łącze Bluetooth. Dzięki niemu można połączyć nawigację z telefonem komórkowym i używać jej jako zestawu głośnomówiącego, albo odtwarzać muzykę z pamięci urządzenia w głosnikach samochodowych. Funkcje współpracy z telefonem są bardzo rozbudowane, można także wykorzystać urządzenie jako przeglądarkę internetową.

Wbudowany transmiter FM pozwala na połączenie z samochodowym zestawem audio i wykorzystywanie go do odtwarzania dźwięków z nawigacji. Głośnik wbudowany nie jest jednak zły – wystarcza doskonale podczas jazdy, nawet przy znacznym hałasie.

Wbudowany moduł GPS to GPS SiRF STAR III. Sygnał odnajdywany jest w ciągu 17 sekund i bardzo dobrze utrzymywany podczas jazdy.

Dołączona MapaMap Top to dobra mapa Polski. Liczba adresów jest spora, wytyczane trasy precyzyjne. Mapa pozwala na dostosowanie wybieranej trasy do wymagań kierowy, duża jest także baza punktów POI. Interfejs wprowadzania danych jest bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny. Sposób prezentacji mapy na ekranie także można pochwalić – trasa jest czytelna, brak zbędnych fajerwerków tylko w tym pomaga.

Blow GPS50Rbt jest o około 100 zł tańszy od modelu GPS50iBT. Nie oferuje tak wielu funkcji jak droższy model, wyposażono go także w prostszy procesor, ale wcale nie wypadł gorzej. Bardzo dobra jakość wykonania i sporo dodatkowych funkcji są jego dużymi zaletami. Lepiej niż w droższy modelu działa także zestaw głośnomówiący, a podczas jazdy przy bardzo mocnym słońcu, jasność ekranu wydaje się być wyższa. Urządzenie posiada też wady – nieprzemyślany uchwyt i źle umieszczone gniazda. Niemniej, jeśli komuś to nie przeszkadza, na pewno będzie zadowolony z jego zakupu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: