Blow GPS580 DVR

Tym, co wyróżnia Blow GPS580 spośród modeli tego producenta, jest zewnętrzna kamera, która w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem przekształca urządzenie w drogowy wideorejestrator.

Zapis przeprowadzany jest na dodatkowej karcie pamięci, więc zanim skorzysta się z tej funkcji, trzeba pamiętać, by wyposażyć w nią urządzenie. W nagrywaniu przeszkadza trochę mało stabilny uchwyt. Zbyt mała sztywność powoduje drgania i obraz zapisany podczas jazdy po nierównej nawierzchni bywa czasami nieczytelny.

Ten model nawigacji jest najwyżej notowanym urządzeniem wyposażonym w rezystancyjny ekran. Choć technologia pojemnościowa obsługuje wielodotyk i jest wygodniejsza w użyciu, to ekran Blow spisuje się nadzwyczaj dobrze. Jest też dość jasny, co ułatwia korzystanie z nawigacji w pełnym słońcu. Interfejs skonstruowano tak, aby obsługa palcem nie sprawiała kłopotów. Trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do kilku innych konstrukcji udało się to osiągnąć. Polecenia są przyjmowane szybko i bez pomyłek. Nie da się w ten sposób oczywiście sterować systemem operacyjnym, do którego dostęp jest odblokowany, ale do takich zadań służy dołączony rysik.

Zobacz również:

  • Lokalizatory GPS to idealny prezent na Dzień Dziecka. Nam zapewnią spokój a dzieciom bezpieczeństwo

Sercem nawigacji jest ośmiusetmegahercowy procesor Mstar MSB2531 i 128 megabajtów RAM-u. Przydałoby się więcej, tym bardziej że liczba wbudowanych funkcji jest całkiem spora. Oprócz rejestratora Blow oferuje na przykład transmiter FM, za którego pomocą komunikaty urządzenia przekazywane są do samochodowego radioodbiornika. Znalazło się miejsce dla czytnika kart, wejścia AV i interfejsu Bluetooth.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: