BlueBerry BUSINESS W760TUN

Laptop raczej do pracy w domu niż na długie wyjazdy ponieważ na baterii wytrzymuje około dwóch godzin. Zbudowany jest na platformie Intela Centrino 2, wykorzystuje procesor Core 2 Duo T7100 i kartę graficzną NVIDII GeForce G 105M. Taki tandem zapewnia komfortową pracę z najnowszym systemem Windows 7, przyda się też do zabawy z multimediami. Wyposażony jest w gniazdo HDMI.

BlueBerry BUSINESS W760TUN to jak sugeruje nazwa laptop głownie do pracy i w takiej roli spisuje się bardzo dobrze o ile nie będziemy go często używać na wyjazdach. Na dołączanym akumulatorze o pojemności 4400 mAh pracuje około dwóch godzin.

To dosyć tradycyjna konstrukcja, która może się nie spodobać miłośnikom cienkich, „ lekkich” laptopów o obłych kształtach. Ma jednak swoje zalety ponieważ jest od nich sztywniejszy i mocniejszy. Na szczególną uwagę zasługuje duża klawiatura o wymiarach 33x10,5 cm z osobną częścią numeryczną, która wyposażona jest nieduże 1,5 mm klawisze. Odstępy pomiędzy klawiszami są dosyć duże 2-3 mm, dzięki czemu minimalizuje się możliwość przypadkowego naciśnięcia sąsiedniego klawisza.

Matryca

Zastosowany 15,6 calowy ekran o rozdzielczości 1366x768 pikseli ma całkiem przyzwoity kontrast wynoszący 260:1. Generowany obraz jest nieco za zimny (6899 K), ale to wada większości ekranów montowanych w notebookach.

Podzespoły

Zastosowany w tym laptopie procesor Intela Core 2 Duo T7100 o taktowaniu 1,8 GHz i szynie FSB 800 MHz to konstrukcja, która swoją premierę miała w 2007 roku. Jeszcze kilka lat temu jednostki z serii Core 2 Duo T7XXX były często wykorzystywane w notebookach, obecnie zdarza się to coraz rzadziej. Zastosowanie takiego procesora w laptopie biznesowym ma jednak nadal sens, ponieważ praca w Internecie czy z pakietami biurowymi nie wymaga wysokiej wydajności. Procesor ten pomimo, że lata świetności ma dawno za sobą, i tak okazuje się dużo szybszy od energooszczędnych jednostek ULV jak np. SU4100 (dwa rdzenie, 1,3 GHz), a jego wydajność jest zbliżona do popularnej jednostki Intela Core 2 Duo T4200. Układ graficzny NVIDII GeForce 105 M wprawdzie słabo wypada w grach za to bardzo dobrze spisuje się w multimedialnych zastosowaniach oferując sprzętowe wsparcie dla odtwarzania filmów HD. W sumie pomimo, że laptop dysponuje starszej generacji procesorem to w zestawieniu z GeFrocem 105 M uzyskuje i tak lepsze wyniki w przetwarzaniu grafiki 3D, niż często spotykana konfiguracja z procesorem Intela Core 2 Duo T6400 i zintegrowaną kartą graficzną Intela GMA X4500MHD.

Czas pracy na baterii

Niestety BlueBerry BUSINESS W760TUN okazuje się niezbyt udaną konfiguracją na długie wyjazdy w teren ponieważ na baterii Li-ion o pojemności 4400 mAh pracuje ok. dwóch godzin, a to wynik dużo poniżej oczekiwań. Obecnie nawet tanie laptopy o przeciętnej konfiguracji potrafią pracować trzy i więcej godzin bez zasilania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: