Boox T68 HD+

Zalety:

  • szybkość działania
  • bogate wyposażenie
  • podświetlenie ekranu

Wady:

  • cena

Czytnik wyróżnia się spośród testowanych urządzeń przede wszystkim ekranem. Jest on nie tylko większy (przekątna 6,8”) ale ma też większą rozdzielczość. Wyświetlacz charakteryzuje się bardzo dobrym kontrastem; nie mieliśmy zastrzeżeń wobec jakości wyświetlanych tekstów. System pozycjonowania dotyku funkcjonuje bez zarzutów – szybko i precyzyjnie.

Na pochwałę zasługuje system oświetlenia ekranu, które jest równomierne i pozwala korzystać z czytnika nawet w kompletnych ciemnościach. Do dyspozycji jest też szeroki zakres regulacji siły podświetlania, można je też wyłączyć (np. poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku umieszczonego pod ekranem). Pomimo tego, że ekran jest większy w sprzęcie konkurencyjnych firm, waga czytnika jest zbliżona do pozostałych modeli (250 g). Boox T68 HD+ jest tylko nieco dłuższy i szerszy (194 x 132 x 8,8 mm).

Producenta należy pochwalić także za jakość wykonania oraz bardzo dobre wyposażenie sprzętu. Boox T68 HD+ wyposażony jest w przydatne opcje, np. do nawigacji pomiędzy stronami, wywoływania podręcznego menu z zestawem narzędzi do szybkiej zmiany wielkości, grubości czcionek czy uruchamiania trybu szybkiego stronicowania. To też jeden z nielicznych czytników wyposażony w Androida 4.0 . Ma też dostęp do oficjalnego sklepu Google Play, a to pozwala korzystać z masy dodatkowych programów. Co istotne, dzięki wbudowanemu interfejsowi Wi-Fi umożliwia też przeglądnie stron internetowych i poczty elektronicznej. Producent wyposażył go też moduł Bluetooth.

Boox T68 HD+ to nie tańsza alternatywa dla Kindle Paperwhite’a 2 3G, ale jego główny konkurent. Co prawda, przegrywa z nim pod względem jakości działania wyświetlacza, ale za to jest bardziej wszechstronny.